Loading Events

« Вернуться к событиям

  • Это мероприятие прошло

Виставка «Тіні зимового саду» 

7 сентября, 2017 @ 05:00 - 8 октября, 2017 @ 14:00 | Вхід на відкриття вільний

Музей Ханенків презентує виставку Костянтина Калиновича — знаного майстра офорту та володаря престижних мистецьких премій з міжнародних виставок США, Великої Британії, Франції, Польщі, Туреччини, Італії, Бельгії, Китаю. Для Музею Ханенків творчість Калиновича цікава, як сучасна інтерпретація і розвиток європейської класичної традиції.

Образи, створені старими майстрами, продовжують хвилювати нас сьогодні. Для Костянтина Калиновича вони абсолютно актуальні — саме за допомогою них він розповідає свої історії про радощі і біль буття.

Гуаші і акварелі Калиновича символічно й стилістично пов’язані з книжковою мініатюрою пізнього Середньовіччя, з витонченістю її малюнка та яскравим колоритом. Звідти ж походить улюблена тема пір року й, особливо — ситої “панської” зими, часу розваг і спокійного відпочинку біля вогню. Сова, похмурий символ людського невігластва, вочевидь потрапила до світу  Калиновича з творів Босха або його послідовника Брейгеля Старшого. Вплив  Брейгеля, майстра складної і багатозначної асоціації, відчувається у всьому, від прямої цитати зі знаменитого «Мізантропа» до насолоди казковою красою зимових пейзажів. Український майстер відверто надихається “готичними” зображеннями чудернацького непрактичного одягу та  неймовірних зачісок середньовічних персонажів, образами фантастичних тварин.

У той же час, головним джерелом натхнення для Калиновича залишається творчість голландців 17 століття, особливо Вермеєра і Аверкампа. При цьому, роботи українського художника — це не просто віртуозна стилізація, “гра у старовину”. Це вислів сучасної людини яка постійно переосмислює себе — не випадково у творах Калиновича то тут то там з’являється годинник як символ нестримного плину часу.

На виставці представлено близько 50 живописних творів і офортів майстра.

Відкриття 7 вересня о 17:00. Вхід на відкриття вільний

Начало:
7 сентября, 2017 05:00
Окончание:
8 октября, 2017 14:00
Стоимость:
Вхід на відкриття вільний
Категория мероприятия:
Мероприятия
,

Место проведения

Музей Ханенків
Київ, Украина
Карта Google

Организатор

Музей Ханенків
Телефон:
(093)98-117-95
Email: