Loading Events

« Вернуться к событиям

  • Это мероприятие прошло

Виставка «Жіночі обличчя України»

3 марта, 2017 @ 16:00 - 31 марта, 2017 @ 15:00

З 3 до 31 березня у концертному залі Дому МК працюватиме виставка Катерини Білетіної «Жіночі обличчя України».

Катерина Білетіна відома серед поціновувачів сучасного мистецтва насамперед як портретист: безпрецедентний проект «Український портрет», портрети-реконструкції «Молода Леся Українка», «Молодий Іван Франко», «Портет Романа Шухевича», портрет президента України Віктора Ющенка «Президент у вишиванці». 2016 року у видавництві «Родовід» вийшла її книжка «Беззахисність перед красою» — альбом реконструкцій народного одягу з різних куточків України.

Захоплення українською культурою розпочалося зі співпраці в журналі «Соняшник», де головним редактором була Леся Воронина — українська патріотка, письменниця та радіоведуча.

Ідея створити галерею українських облич з’явилася у 2004 році, з часів Помаранчевої революції . За 12 років Катерина намалювала 100, а може й більше портретів наших сучасників, використовуючи деталі народного вбрання, які, на погляд художниці, надають образу особливу естетичну виразність.

Катерина багато подорожує Україною, знайомиться з людьми в цих мандрівках та малює їхні портрети в народному одязі. Це цікава подорож в глибини минулого, доторк до історичної спадщини. Інтуїція підказує, що ця земля, Україна, потребує більшої уваги до своєї народної традиції. Історії, які розповідає художниця, допомагають глядачеві звернути увагу на речі, яких він, можливо, не помічав. Краса народного вбрання, його естетична довершена композиція в поєднанні з обличчям сучасної людини створюють новий образ, де людина постає магічно перевтіленою. Народний одяг стирає межу між сучасним та минулим — і за цим цікаво спостерігати.

Виставка «Жіночі обличчя України» — це спроба проникнути в глибини національної жіночності за допомогою народного костюму і розказати деякі таємничі та цікаві історії, на які художниця натрапила, подорожуючи Україною.

На виставці буде вперше представлено два портрети маленької красуні з Києва, які набули популярності та народної любові на просторах Інтернету.

Начало:
3 марта, 2017 16:00
Окончание:
31 марта, 2017 15:00
Категория мероприятия:
Мероприятия
, ,

Место проведения

Галерея в Домі Майстер Клас
Хмельницького, 57-Б Київ, Украина
Карта Google

Организатор

Майстер Клас
Вебсайт:
https://www.facebook.com/events/1768009283526229/