Facebook та Instagram можуть скасувати заборону на світлини з оголеними жіночими грудьми

20.01.2023

Наглядова рада компанії Meta, яка володіє Facebook, Instagram та WhatsApp, закликала переглянути правила, що забороняють зображення жінок з оголеними грудьми. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні наглядової ради, до складу якої входять низка науковців, політиків і журналістів, що надають консультації щодо політики модерації контенту. Про це повідомляє The Guardian.

Вони порадили Meta змінити свої стандарти щодо зображення оголеної натури та сексуальної активності дорослих, «щоб вони керувалися чіткими критеріями, які відповідають міжнародним стандартам у галузі прав людини».  Це сталося після того, як Facebook цензурував два пости з акаунту американської пари, яка є трансгендерами та небінарними людьми. Вони виклали фото топлес, але прикривши соски, з підписами, що описують піклування про здоров’я трансгендерів, і оголошення про збір коштів на операцію на грудях. Система штучного інтелекту видалила пости користувачів, проте пара оскаржила це рішення, зрештою Meta відновила публікації.

Компанія має 60 днів на те, щоб висловити публічну реакцію на рекомендації наглядової ради послабити обмежувальний спосіб контролю за тілами. Водночас експерти не впевнені, що автоматизовані системи модерації контенту Meta зможуть гарантувати дотримання нової політики щодо жіночих грудей, зокрема вони сумніваються, що штучний інтелект зможе відрізнити пост із топлес від порно.

«Контекст — це все, і алгоритми жахливі щодо контексту. Цікавим питанням буде, як Meta може створювати нові правила, не відкриваючи шлюзи для порнографії, ось чому насамперед існують ці правила. Це мало б бути можливим, але я скептично ставлюся до того, чи буде це можливо, якщо модерація вмісту автоматизована. Головний урок усього цього: коли ви створюєте автоматизовані системи, ви матимете наслідки для людей, які є більш маргіналізованими або перебувають у меншості в суспільстві. Це люди, яких карають за допомогою алгоритму», — сказала директорка Центру цифрової журналістики Tow Емілі Белл.

Активістка і директорка відділу з міжнародної свободи слова в Electronic Frontier Foundation Джилліан Йорк додала, що компаніям, які використовують штучний інтелект, «важко» ухвалити правильне рішення в будь-якому випадку: «Наприклад, автоматизованій технології непросто ухвалити рішення про те, хто топлес дорослий, а хто дитина. Штучний інтелект може визначити між дев’ятирічним і 26-річним, але як щодо 17-річного та 18-річного?»