Участь шести українських фільмів на Берлінському міжнародному кінофестивалі можуть зумовити соціальний вплив на вищі політичні кола Німеччини у питанні допомоги України. Про це повідомила генеральна директорка Одеського кінофестивалю Анна Мачух.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.ua«Це дуже важлива місія у боротьбі на нашому культурному фронті. Німеччина — це складна для нас держава у політичному плані, тож можливість німецькому глядачу побачити українське кіно — це можливість соціального впливу на вищі політичні кола, що ухвалюють рішення про допомогу Україні», — сказала вона.
За словами Мачух, участь України із шістьма фільмами на Берлінале є результатом ренесансу українського кіно, що почався у 2017 році. З іншого боку, підкреслила Анна Мачух, Україна перестала бути білою плямою на мапі світу, зокрема, завдяки участі національних режисерів у міжнародних кінофестивалях у Франції, Німеччині, США.

«Ті фільми, які потрапили у програми кінофестивалю такого рівня, як Берлінале, — це можливість для режисерів продовжити знімати кіно на міжнародному рівні. Однак більше їм допоможе участь у діловій програмі Берлінале, бо це не лише кінопокази, це потужний ринок… Для режисерів це можливість презентувати свої нові проєкти, познайомитися та попрацювати у межах цього ринку», — підкреслила гендиректорка ОКФ.
Як повідомлялося, Берлінський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 16 по 26 лютого. Цьогоріч Україну представляють шість фільмів: «Залізні Метелики» Романа Любого, «Ти мене любиш?» Тоні Ноябрьової, «Прокидаючись у тиші» Міли Жлуктенко та Даніеля Асаді Фаезі, «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко, «Це побачення» Надії Парфан, «Східний фронт» Віталія Манського та Євгена Титаренка.
Останні новини
- Біженки з України дедалі частіше стикаються із сексуальною експлуатацією в Європі — дослідження
- Український фільм «Ля Палісіада» став найкращим фільмом Вільнюського міжнародного кінофестивалю
- Скільки жінок та чоловіків стикалися з аб’юзом — результати дослідження
- Вища освіта в Європі для українців: у Мінреінтеграції оприлюднили стипендійні програми
- «Оселя голосів та історій»: в Україні створили платформу з українськими діалектами Новости на главной