Гендиректорка ОКФ: Шість українських стрічок на Берлінале — інструмент культурного фронту

01.02.2023

Участь шести українських фільмів на Берлінському міжнародному кінофестивалі можуть зумовити соціальний вплив на вищі політичні кола Німеччини у питанні допомоги України. Про це повідомила генеральна директорка Одеського кінофестивалю Анна Мачух.

«Це дуже важлива місія у боротьбі на нашому культурному фронті. Німеччина — це складна для нас держава у політичному плані, тож можливість німецькому глядачу побачити українське кіно — це можливість соціального впливу на вищі політичні кола, що ухвалюють рішення про допомогу Україні», — сказала вона.

За словами Мачух, участь України із шістьма фільмами на Берлінале є результатом ренесансу українського кіно, що почався у 2017 році. З іншого боку, підкреслила Анна Мачух, Україна перестала бути білою плямою на мапі світу, зокрема, завдяки участі національних режисерів у міжнародних кінофестивалях у Франції, Німеччині, США.

«Ті фільми, які потрапили у програми кінофестивалю такого рівня, як Берлінале, — це можливість для режисерів продовжити знімати кіно на міжнародному рівні. Однак більше їм допоможе участь у діловій програмі Берлінале, бо це не лише кінопокази, це потужний ринок… Для режисерів це можливість презентувати свої нові проєкти, познайомитися та попрацювати у межах цього ринку», — підкреслила гендиректорка ОКФ.

Як повідомлялося, Берлінський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 16 по 26 лютого. Цьогоріч Україну представляють шість фільмів: «Залізні Метелики» Романа Любого, «Ти мене любиш?» Тоні Ноябрьової, «Прокидаючись у тиші» Міли Жлуктенко та Даніеля Асаді Фаезі, «Ми не згаснемо» Аліси Коваленко, «Це побачення» Надії Парфан, «Східний фронт» Віталія Манського та Євгена Титаренка.