Global Teacher Prize Ukraine оголошує збір історій про вчителів воєнного часу  

Щорічна премія Global Teacher Prize Ukraine змінює формат. Цьогоріч не визначатимуть фіналістів і фіналісток, не буде вручення золотих статуеток та церемонії з червоною доріжкою, але, як і раніше, буде можливість номінувати вчителя за його внесок. Організатори збирають історії про вчителів воєнного часу.

Про це повідомила пресслужба премії.

Унаслідок повномасштабної війни, яку росія розгорнула на території України 24 лютого, 2129 закладів освіти вже постраждали від бомбардувань та обстрілів, з них 216  зруйновано повністю. Хтось пішов на фронт, інші — проводять уроки у бомбосховищах. Громадська спілка “Освіторія”, яка є організатором премії, збиратиме і розповідатиме історії про вчителів, які попри все залишаються агентами змін.

«Ми хочемо розповісти різні історії освітян, що однаково заслуговують на всі існуючі нагороди та внесок яких неможливо порівняти чи оцінити. Але наш традиційний формат премії обов’язково повернеться наступного року після перемоги», — говорить голова спілки «Освіторія», засновниця премії Зоя Литвин.

Механіка збору історій

На сайті Global Teacher Prize Ukraine з 21 липня по 21 вересня триватиме збір історій про вчителів воєнного часу. Їх можуть відправити самі вчителі, учні, батьки, колеги — обмежень немає. Це може бути будь-яка історія про освітян, яка особисто вразила. Відібрані історії будуть опубліковані на сайті osvitoria.media, а також на майданчиках інформаційних партнерів. Фіналом збору історій стане презентація проєкту у телевізійному форматі на День вчителя. Деталі заходу організатори згодом повідомлять.

Кожна історія — це символічна подяка вчителю і вчительці. З кожною новою заявкою на сайті премії буде з’являтися нова цеглинка у зображенні школи, що символізує внесок освітян у відновлення освітнього процесу. Чим більше історій, тим більше цеглинок.

Де прочитати історії

На сайті Global Teacher Prize Ukraine, а також на сторінках у соціальних мережах премії, будуть з’являтися посилання на відібрані історії. Підписуйтесь, щоб слідкувати за оновленнями.

Про Global Teacher Prize Ukraine

Global Teacher Prize Ukraine — це щорічна національна премія для вчителів-агентів освітянських змін. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, та підкреслити важливість педагогів в Україні. Національну премію засновано в 2017 році ГС «Освіторія» після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation.