Голова уряду Нової Зеландії Джасінда Ардерн пішла у відставку через хейт

Прем’єр-міністерка Нової Зеландії Джасінда Ардерн оголосила, що йде у відставку.  Під час пресконференції вона зізналася, що шість років на посаді прем’єрки були для неї важкими часами.

«Я знаю, що політики — люди. Ми робимо все, що можемо, поки можемо. А потім приходить час. І для мене він настав… Я віддала себе повністю. Я знаю, чого вимагає ця робота, і я знаю, що в мене більше немає достатнього запасу енергії, щоб виконувати її справедливо. Це так просто», — сказала вона.

За словами Ардерн, вона піде з посади 7 лютого і продовжить виконувати свої обов’язки до квітня, але з нетерпінням чекає, коли зможе проводити більше часу зі своєю сім’єю. Зокрема, вона хоче нарешті одружитися зі своїм партнером Кларком Гейфордом та планує присвятити час своїй чотирирічній доньці Неве.

Оголосивши про свою відставку, Ардерн розповіла журналістам, що обговорювала це рішення лише з кількома людьми та що її донька про це ще не знає.

«Чотирирічні діти балакучі. Я не могла ризикувати», — додала вона.

Заява про відставку Ардерн стала несподіванкою для жителів Нової Зеландії. Згідно з опитуваннями, більшість виборців, як і раніше, хотіли б бачити саме її на чолі уряду, хоча її популярність знизилася порівняно з 2020 роком, коли її переобрали на цю посаду.

22 січня провладна  Лейбористська партія Нової Зеландії обере нового лідера, який обійматиме посаду прем’єр-міністра до наступних загальних виборів 14 жовтня.

Водночас за даними видання VICE, до несподіваної відставки Ардерн могли змусити ультраправі та конспірологічні рухи у Новій Зеландії та за кордоном, які давно проводили кампанію ненависті щодо неї.

 «Ардерн пішла з посади постійну персоналізацію та паплюження, що було безпрецедентним у політиці Нової Зеландії. Її сім’я витримала найпотворніші атаки за останні два роки із застосуванням того, що ми вважаємо найпринизливішою формою політики», — заявила співлідерка Партії маорі (Te Pāti Māori) Деббі Нгарева-Пекер.

Як зазначає видання, Ардерн зіткнулася з «великою дозою мізогінії та сексизму», прем’єр-міністерка стала «громовідводом для ненависті з боку ультраправих і конспірологічних мереж у всьому світі, які спричинили хвилю безглуздих наративів про новозеландську політикиню, що, своєю чергою, підігріло хвилю сповненої ненависті риторики та погроз з боку екстремістських маргіналів удома». Загроза для Ардерн, за даними VICE, зросла втричі з 2019-го до 2021 року.

Політичний оглядач Генрі Кук вважає, що неприязнь до Ардерн, яка спочатку привернула увагу світу своєю заявою про вагітність, що стало «новаторством» для жінки-лідера, не кажучи вже про те, що вона була незаміжня, явно мала мізогінне підґрунтя.

«Джасінда Ардерн, безсумнівно, зіткнулася з таким рівнем лютої ненависті, з яким чоловік на її місці не зіткнувся б», — сказав Кук.

Як повідомлялось, У 2017 році Джасінда Ардерн стала наймолодшою лідеркою Нової Зеландії за понад 150 років. Перебуваючи на посаді прем’єр-міністерки, вона допомогла своїй країні пережити теракт у Крайстчерчі, виверження вулкана, політичну й економічну кризи та пандемію коронавірусу. Джасінда Ардерн також стала першою очільницею уряду в історії Нової Зеландії, яка виступила на Марші рівності та сприяла легалізації абортів. У 2018 році вона стала другим світовим лідером сучасності, в кого під час перебування на посаді народилася дитина. За три місяці Ардерн приїхала на засідання Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку з донькою. У 2020 році журнал Atlantic описав її як, «найефективнішого лідера на планеті».