GRS: Українці готові поїхати працювати за кордон за зарплатню у 110 тис. грн

На заробітки за кордон регулярно виїжджають від 3 до 5 млн українців. Приймають українських заробітчан у країнах ЄС, у Великобританії, у Канаді та у США. Роботодавці цих країн зацікавлені у працівниках з України, часто вони готові допомогти з документами та надають додаткові бонуси. Основними причинами для прийняття рішення українців про переїзд на роботу за кордон є незадоволеність заробітною платою, або взагалі складності з працевлаштуванням, прагнення отримати більш високий рівень життя, а також невпевненість у майбутньому та відсутність відчуття безпеки. 

Найбільше роботи пропонують українським ІТ-шникам. Вони розглядають варіанти роботи на Кіпрі, у Чехії, країнах Балтії, США та країнах Скандинавії. За даними кадрового порталу grc.ua, щорічно 5-7% українських фахівців зі сфери IT/телеком їдуть працювати за кордон. Повертаються в країну одиниці.

Зарплата IT-спеціалістів за кордоном коливається від 40 тис. грн до 250 тис. грн. Вона залежить від країни, рівню кваліфікації, досвіду роботи та навичок кандидата. Найчастіше українців шукають ІТ-компанії з Молдови (4%), Вірменії (5%), Німеччини (7%), США (12%) і Кіпру (21%). Є вакансії також для тих, хто мріє переїхати до Польщі, Ізраїлю, країн Балтики, але їх значно менше.

Найвищу зарплату, згідно з даними grc.ua, українським айтішникам пропонують на Кіпрі. Середній оклад – близько 135 тис. грн. Найменше пропонують компанії зі штаб-квартирами в Молдові. Середня компенсація, яку готові платити молдавські роботодавці, становить близько 45 тис. грн.

Найчастіше (67% всіх вакансій регіону) шукають не розробників, а фахівців із продажів у сфері IT. Розробникам пропонують оклади від 56 тис. грн (початковий рівень, мінімальне знання англійської мови, є можливість працювати віддалено з України).

Багато роботи за кордоном пропонується також українським спеціалістам зі сфери продажів. Та й самі фахівці цієї сфери активно розглядають пропозиції роботи за кордоном. Так, 15% усіх кандидатів, які зареєстрували резюме у категорії «Продажу» готові переїхати на роботу в іншу країну. Причина відома – за кордоном вища заробітна плата. Наприклад, у Чехії фахівцям з продажів пропонують до 80 тис. грн. Найчастіше ця сума складається з окладу (до 50 тис. грн), бонусів від продажів та премії за виконання KPI. Крім цього, обіцяють харчування за рахунок компанії, оплату представницьких витрат та компенсацію витрат на мобільний зв’язок.

А от середня зарплата для фахівців з продажів у Німеччині менша – близько 55 тис. грн. Обов’язкова вимога – вид на проживання в Німеччині (наявність дозволу на роботу), знання німецької та англійської мов, досвід в продажах, відмінні комунікаційні та презентаційні навички, аналітичне мислення і проактивність.

Крім заробітної плати пропонують відсотки за комісію від угод та бонуси за виконання KPI.

Досить часто закордонні роботодавці шукають українських фахівців зі сфери Будівництво. Потрібні різноробочі, слюсарі, інженери, будівельники, кранівники. Заробітна плата залежить від спеціалізації та досвіду роботи. Зарплата у країнах ЄС для цих фахівців коливається від 45 тис. грн до 70 тис. грн. При цьому висококваліфікованим спеціалістам, наприклад, інженерам-проектувальникам, пропонують зарплату до 4 тис. євро та допомагають в отриманні дозволу на роботу та допомогу з переїздом.

Останнім часом почастішали випадки пошуку роботи за кордоном серед українських медиків. Низькі заробітні плати та відсутність у бюджеті коштів на доплати, пов’язані з коронавірусом, підштовхують українських фахівців зі сфери «Медицина, фармацевтика» шукати кращої долі в інших країнах. Середня заробітна плата у відкритих вакансіях в Україні в цій профсфері складає 13 047 грн.