Хату батьків Тараса Шевченка відновили благодійники

Фонд «МХП – громаді» співпрацював з ГО «Екологічний рух Черкащини»

17.06.2024

Хату батьків видатного українського поета на Звенигородщині реставрували спільними зусиллями благодійники. Це Фонд «МХП — громаді» та громадська організація «Екологічний рух Черкащини». Про таке повідомляє УНН.

Літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка працює з 1939 року. До складу заповідника входять 43 об’єкти культурної спадщини, що мають історичну, наукову та культурну цінність.

Історія заповідника розпочалася з історії садиби, де минуло дитинство майбутнього поета. На подвір’ї стояла хата між яблунь, клуня, повітка й інші господарські споруди. Усе це 1816 року відкупив батько Тараса, Григорій Іванович, завдяки грошовій помочі свого батька та рідного дядька. Після смерті батьків садибу успадкував старший син Микита, а по ньому — його діти.

«Історична оселя зруйнувалася від віку ще у XІX ст. Вона була відтворена за малюнком Тараса Шевченка до 175-річниці з дня народження Кобзаря. Далі відбудована хата має свою історію й гостинно відчиняє свої двері для відвідувачів з 1993 року», — розповіла директорка Національного заповідника.

В результаті співпраці музею з благодійним фондом «МХП — громаді» вдалося повністю перекрити дах у Шевченківській хаті та оновити очеретом покрівлю відновленої хати батьків поета. На сьогодні це ошатна оселя, яка зустрічає гостей з різних куточків країни й нагадує про важливість збереження національної спадщини.

Читайте також: Модельєри київських вулиць: Варвара Ханенко

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram