Хірургічний ніж iKnife, який вміє розпізнавати уражені раком тканини тіла людини та вже використовується під час операцій, може також діагностувати рак шийки матки. Відповідного висновку дійшли дослідники з Імперського коледжу Лондона, повідомляє The Guardian.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaВчені виявили, що iKnife може за лічені секунди встановити діагноз, розпізнавши рак ендометрію з точністю у 89%. Це дозволить мінімізувати поточні затримки для жінок в очікуванні гістопатологічного діагнозу.
Нині хірургічний ніж iKnife використовується для лікування раку грудей та мозку. Працюючи за допомогою електрики, пристрій пропускає струм через клітини і випалює їх. Після цього ніж сканує пари розрізаної плоті та визначає наявність у них ракових клітин, порівнюючи отриману інформацію зі своєю базою даних із тисячами шаблонів. Завдяки цьому він може менш ніж за дві секунди підказати хірургу, яку тканину той ріже — здорову чи уражену.

На думку професора Садафа Гаем-Магамі, який очолював дослідження, встановлення діагнозу за лічені секунди допоможе жінкам, у яких підтверджено рак, почати лікування раніше, а ті, хто виявляться здоровими, уникнуть тижнів переживань.
Надалі вчені планують розпочати масштабні клінічні дослідження, щоб підтвердити ефективність цього методу діагностики.
Свежие новости
- Офіс генпрокурора: організаторам принизливих «вечірок» не інкримінують зґвалтування
- 24 лютого відбудеться показ стрічки «Лариса Кадочникова. Війна»
- Українка Дар’я Білодід стала амбасадоркою проєкту Міжнародної федерації дзюдо
- Перша леді США стане однією з ведучих «Греммі», яка відбудеться 5 лютого
- Надія Кіченок вийшла до парного півфіналу тенісного турніру WTA у Франції Новости на главной
Як раніше повідомлялось, в Україні рак шийки матки є одним з найпоширеніших онкологічних захворювань у жінок. Згідно з даними Національного реєстру раку, щороку його виявляють у близько чотирьох тисяч жінок, помирає приблизно третина з них, а 15% пацієнток не проживають навіть року з моменту встановлення діагнозу. За 2021 рік в Україні зареєстровано 3398 нових випадків захворювання.