Хочете заробляти трильйони доларів? Дайте жінкам можливість створювати бізнеси

Висновки з дослідження консалтингової компанії Boston Consulting Group

Згідно з даними дослідження, опублікованого 30 липня 2019 року, підтримка підприємниць може зміцнити світову економіку на трильйони доларів. І першим кроком є встановлення гендерного балансу, адже жінки, які починають власні бізнеси, частіше стикаються із різного роду проблемами, ніж чоловіки. Про це повідомляє Thomson Reuters Foundation.

Такого висновку дійшли експерти із консалтингової компанії Boston Consulting Group (BCG) і Фонду жінок Шері Блер. Вони кажуть, що допомога жінкам у відкритті власних справ може у найкоротші строки збільшити обсяг світової економіки на $5 трлн. Дослідження також показало, що чоловіки працездатного віку відкривають бізнеси частіше, ніж жінки, в усіх країнах, крім В’єтнаму, Мексики, Індонезії і Філіппін.

«Цей гендерний розрив у бізнес-сфері існує вже тривалий час. І проблема не лише у здатності жінок ризикувати, розпочинаючи стартапи, а й у відсутності для них доступу до ресурсів для підтримки і розвитку своїх бізнесів», — прокоментував керуючий директор BCG Шаліні Уннікрішнан. — «Підтримку жіночого підприємництва можуть здійснювати уряди країн, і якщо вони швидко відреагують, то цедасть позитивний соціальний ефект», — додав він.

Гендерний розрив у підприємництві скоротився в половині проаналізованих країн, причому найбільших успіхів було досягнуто в Туреччині, Південній Кореї та Словаччині (згідно з дослідженням, заснованому на даних 2016 року, порівняно з даними 2014 року).

Однак в 40% проаналізованих країн, включаючи Швейцарію, Уругвай і Південну Африку, розрив збільшився.

Нерівний доступ до фінансів є одним з ключових факторів, що стримує жінок: в компанії, засновані жінками, вкладають в середньому $935 тис., що становить менше половини від $2,1 млн, вкладених в компанії, створені чоловіками, згідно з аналізом BCG 2018 року, отриманого з MassChallenge (Глобальна мережа акселераторів в США).

Інвестори мають тенденцію підтримувати бізнес, наприклад, заснований або очолюваний жінками, як спосіб усунення гендерного розриву, відомого як «гендерна лінза» або «гендерно розумне» інвестування. Проте, згідно з дослідженням, відсутність мереж підтримки є ще однією проблемою, яка стримує жіноче підприємництво.

Джерело: news.trust.org

— Читайте також: Шиття як порятунок: Іспанський бренд одягу дає роботу колишнім секс-працівницям