Хочу стати актором. Що для цього потрібно? Шість порад від фахівця

Попри повномасштабну війну, українське кіно працює і розвивається, а отже, потребує нових фахівців. WOMO у партнерстві з Українською кіношколою продовжує серію матеріалів із порадами від українських кінопрофесіоналів для тих, хто хоче працювати в кіно, але не знає, з чого почати. Поради будуть цінними, зокрема, для підлітків, які визначаються зі своїми майбутніми професіями. А також для тих, хто хоче змінити сферу діяльності або навчитися чогось нового. 

Сьогодні рекомендаціями про те, що потрібно, аби освоїти акторську професію, ділиться куратор акторської річної програми Української кіношколи Максим Михайличенко — актор театру та кіно, режисер, заслужений діяч мистецтв України, володар “Київської пекторалі”, який у професії вже понад 20 років та майже 10 із них викладає акторську майстерність студентам. 

1. В акторській професії не існує найвищої планки чи завершення навчання, адже  процес відкриття людиною самої себе триває все життя. Здобувати професію актора — це постійно розширюватись, долати все нові й нові обмеження, вдосконалюватись. Тож перш ніж піти у цю професію, варто бути готовим до такої роботи над собою та своїми механізмами самовдосконалення. 

2. В основі моєї методики викладання лежить великий синтез. Основні елементи, з якими працюють викладачі акторської майстерності, — увага, уява, взаємодія, концентрація, темпоритм. На заняттях студенти запускають ці процеси, поринають у них, вчаться з ними працювати.

3. Головна формула успіху незмінна: 2% таланту і 98% працездатності. Ви не можете просто зазирнути у професію актора: щоб показати хороший результат, ви повинні повністю в ній існувати. 

4. Для актора важливим є розвиток власної емпатії. Здатність, умовно, приймати на себе світ і потім через себе транслювати його глядачу. Для цього необхідно вдосконалювати в собі основні елементи:

  • Робота з тілом. Воно має бути пластичним, актор має бути гарно фізично підготовленим, має вміти рухатись.
  • У актора повинен бути добре поставлений голос, він має чітко і красиво розмовляти. 
  • Актор повинен мати певну розкутість, певне вміння абсолютно вільно відкриватися глядачу, пускати його в таємниці власної душі. 
  • Актор завжди повинен самовдосконалюватись. Розвиватись фізично, ментально, емоційно, енергетично. Ми можемо змінюватись нескінченно.

5. “Актор” — від слова act, тобто дія. Акторство — це шлях, це людина, яка діє. І стосовно до себе, і до того, що трапляється з нею у навколишньому світі. 

6. У навчанні ми робимо великий акцент на вивченні власної психології. Адже найголовніший інструмент, який є у актора, — це він сам: його тіло, думки, емоції та ін. Щоб іти далі, потрібно розібратися з тим, хто ти є. Тоді буде зрозуміліше, ким ти можеш бути, а отже, буде легше працювати. 

Для довідки: 

Українська кіношкола — провідна українська кіношкола, яка виховує нове покоління українських кінопрофесіоналів. Тут студенти здобувають якісну кіноосвіту, навчаючись у провідних фахівців української та міжнародної кіноіндустрії.