«Хрест героїв». У Вишгороді відкрили дзеркальний меморіал із тисячами вогників

Пам’ятник присвячений усім українським воїнам

29.02.2024

«Хрест Героїв» присвячений усім воїнам, що віддали свої життя за Україну, а також тим, хто і надалі продовжує боротьбу за перемогу. Про це повідомляє Міністерство культури.

«Меморіал створений для того, щоб кожен з нас мав місце, аби зупинись, подумати. Він має стати місцем пам’яті тих, хто світлом своєї душі освітлює шлях усім нам у найтемніші часи», – зазначив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Автором проєкту стала студія світлового дизайнера Expolight Миколи Каблуки. За основу інсталяції спеціалісти обрали форму козацького хреста, який відтворили у трьох напрямках – у мощенні та інверсії в просторі.

Фото: facebook.com/MykolaKabluka

Читайте також: В Ірпені встановили скульптуру японського митця Йошио Ягі

Меморіал є не зовсім звичним у тому сенсі, що споглядач може не тільки роздивлятися його ззовні, а й потрапити в середину, де можна почути різні звуки. Це шелест листя і плескіт струмків, шум моря та шурхіт степу. Аудіосупровід також можна прослухати в презентації на сайті.

Фото: facebook.com/MykolaKabluka

«Хрест героїв» було зведено приватним коштом без залучення державного фінансування. Меморіал розташований за адресою: м. Вишгород, провулок Старосільський, 9, недалеко від собору Вишгородської Богородиці УГКЦ.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram