Human Rights Watch опублікували звіт про військові злочини росіян

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch задокументувала низку випадків порушень російськими окупаційними військами законів війни щодо цивільного населення на окупованих територіях Чернігівської, Харківської та Київської областей. Серед них випадок багаторазового зґвалтування, два випадки страти (один — шести людей, другий — однієї людини), а також інші випадки насильства та погроз щодо мирних жителів із 27 лютого по 14 березня.

Про це йдеться у заяві організації.

«Випадки, які ми задокументували є невимовною, навмисною жорстокістю і насильством щодо цивільного населення України. Зґвалтування, вбивства та інші насильницькі дії проти цивільних українців слід розслідувати як воєнні злочини», — сказав директор Human Rights Watch у Європі і Центральній Азії Х’ю Вільямсон.

За даними організації, 4 березня російські військові в Бучі схопили 5 чоловіків. Окупанти змусили їх стати на коліна на узбіччі дороги, натягли на голову футболки та вистрілили одному з чоловіків у потилицю. За словами свідка, там були присутні і жінки, які закричали після вбивства цього чоловіка.

У селі Старий Биків Чернігівської області 27 лютого окупанти схопили і вбили щонайменше шістьох чоловіків.

У Ворзелі росіяни кинули димову шашку у підвал, де перебували жінка та 14-річна дитина. Коли вони вийшли з укриття, окупанти відкрили вогонь. Дитина загинула на місці, а матір — через 2 днів у підвалі.

На Харківщині 20-річний російський військовий двічі зґвалтував 34-річну жінку. Він тримав біля її скроні пістолет і кілька разів стріляв у стелю. На щастя, постраждалій вдалося врятуватися від ґвалтівника.