Подія спрямована на подолання гендерних стереотипів стосовно дівчат та жінок у науці, на започаткування рольових моделей для молодих дівчат та стимулювання інтересу дівчат до STEM-галузей, зокрема — до науки. З важливого — саме на цій події організація U-Report представлять результати опитування “Інтерес до науки серед дівчат України”, яке було проведено за підтримки ініціативи “Дівчата STEM”.
Під час цьогорічної події учасники та учасниці наживо почують історії успіху та дізнаються про круті перемоги у науці, які належать українським жінкам-науковицям.
Серед них:
- Ольга Ларіна, Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України, переможниця Української премії “Для жінок у науці” 2023;
- Катерина Теребіленко, докторка хімічних наук, доцентка, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, ТОП-10 фіналісток Української премії “Для жінок у науці”;
- Христина Гнатенко, наймолодша доктора фізико-математичних наук в Україні, доцентка кафедри теоретичної фізики Львівського національного університету імені Івана Франка, переможниця Української премії “Для жінок у науці”;
Після основної частини програми на учасниць чекатиме вікторина (Kahoot), яка включатиме питання на уважність, а також призи від партнерів — компанії L’Oréal.
Кому буде цікаво відвідати подію: дівчатам віком від 14 – 24 років, які зацікавлені у розвитку в STEM-напрямку та науковій сфері, а також молодим науковицям.
Останні новини
- Тетяна Пилипчук — лауреатка Премії імені Василя Стуса 2024 року
- Бренд IWOMAN презентував осінню колекцію в колаборації зі стилісткою Ганною Ляшенко: фото
- Фемінізм у медіапросторі України: які ресурси читати?
- Жіноче підприємництво на старті: від ідеї до масштабування бізнесу з програмою “МІСТ”
- «Україна поруч. Новий розділ»: Відкрийте для себе людей, місця та скарби, які формують культуру України Новости на главной
Для просування і підтримки науки з 2018 року в Україні організовується Українська Премія L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці» . Ця Премія була започаткована для заохочення молодих жінок до розвитку в науковій сфері та відзначенні досягнень талановитих жінок-науковиць, які працюють у галузі природничих наук.
Чому важливо підтримувати жінок-науковиць та заохочувати дівчат обирати науку? За даними ООН, лише 30% наукових дослідників у всьому світі складають жінки, а серед членів національних академій наук їх всього 12%. Також у сучасних науках, таких як штучний інтелект, лише кожен п’ятий спеціаліст (22%) є жінкою. Серед вже звичайних професій, таких як інженерія та айті, жінок-випускників ВНЗів відповідно 28% та 40%. Також жінки, як правило, отримують менші гранти на дослідження. Їх роботи недостатньо представлені у відомих наукових журналах. Одна з причин цього — відсутність рольових моделей. Саме тому Конференція продемонструє успішні приклади українських науковиць, які вже надихають світ, як рольові моделі, на які можна рівнятись.
Реєстрація на подію за посиланням