Ініціатива Save Pets of Ukraine перезапускає проєкт патронажу притулків: 16 шелтерів та ще більше допомоги для адопції тварин

Мета проєкту — перетворити притулки на ефективні центри адопції та посилити їхню спроможність надавати якісні послуги.

Торік соціальна ініціатива Save Pets of Ukraine від Kormotech запустила патронажну програму підтримки притулків для тварин. Ця ініціатива забезпечує базові потреби притулків, допомагає їм стати більш самозарадними та розвантажує працівників, дозволяючи їм зосередитися на пошуку домівок для підопічних тварин.

Проєкт стартував із 4-х притулків, нині ж він охоплює 16 шелтерів по всій Україні. Також збільшується масштаб допомоги: раніше SPOU забезпечувала 70% потреби притулку в кормі та повністю опікувалась лише часткою тварин, забезпечуючи ліки, вакцинацію, чипування, документи та все необхідне для новоспечених петперентів на перший час. Тепер ініціатива запускає розширені програми підтримки для притулків, які показують найкращі результати з прилаштування тварин та приділяють достатньо уваги побудови систематизації процесів та підвищенню ефективності роботи.

  • На першому етапі ініціатива повністю бере на себе “харчові” потреби та, по можливості, надає препарати для обробки від паразитів.
  • Другий етап включає в себе допомогу з вакцинацією та чипування, а також забезпечення будками, клітками, ковдрами та іншими зоотоварами.
  • На третьому етапі патронаж бере на себе стерилізацію тварин та ремонтні роботи у притулку для підвищення комфортності перебування там тварин.

Крім безпосередньої матеріальної допомоги, Save Pets of Ukraine розробляє серію освітніх матеріалів для працівників притулків, які допоможуть шелтерам стати системними та підвищити якість надання послуг із фокусом на адопції чотирилапих. Серед них лекції та воркшопи про роботу з соціальними мережами, фандрейзингу та співпрацю з ЗМІ, а також нові можливості у підтримці та соціалізації тварин.

Додаткові переваги такого підходу:

  • Запобігання надмірного перенаповнення притулків: притулки зможуть швидше прилаштовувати тварин, тож кількість підопічних у них не зростатиме, що покращує умови для всіх мешканців і зменшує стрес для тварин.
  • Покращення культури ставлення до тварин: збільшення обізнаності про важливість адопції роблять суспільство більш відповідальними у ставленні до домашніх улюбленців та бездомних тварин.
  • Ефективне використання коштів: підтримка притулків у рамках програми патронажу допомагає економити коштів організацій, які здебільшого залежать від благодійних внесків та допомоги волонтерів, тим самим вивільняючи кошти для інших важливих потреб та побудови ефективних процесів.

Додатково ініціатива SPOU посилює партнерство із національним центром адопції Patron Pet Center, який стане ментором для патронажних притулків.

Такий комплексний підхід підсилить позитивний та довготривалий вплив проєкту «Патронаж притулків» на благополуччя тварин та суспільство в цілому.