Ірина Григоренко: у 2020 році мені діагностували рак молочної залози, а вже за два роки я заснувала фонд

До Всесвітнього місяця обізнаності про захворювання на рак молочної залози, фонд «Жіноча» організовує марафон «Рожевий жовтень» із серії прямих ефірів за участю блогерів та лікарів. В рамках марафону відбудеться 5 прямих безплатних ефірів

26.10.2023

Немає жодної схожої історії про те, як діагностують рак молочної залози. Але є одне, що поєднує всі історії — це завжди трапляється дуже несподівано, очікуєш на все що завгодно, тільки не на такий діагноз.

Ірина Григоренко, засновниця благодійного фонду «Жіноча»

Так само несподівано сталося й у мене. У мене не було жодного чинника ризику розвитку раку молочної залози. До того, за всіма критеріями, те новоутворення, яке в мене знайшли, було доброякісним. Але аргументи лікаря переважили, і я погодилася на біопсію (дослідження клітин новоутворення). Два тижні очікування та діагноз — рак молочної залози.

Потім розпочалися додаткові обстеження. Згадуючи той період, я розумію, що перебувала у ступорі і діяла як робот, виконуючи мовчки всі вказівки. Після всіх обстежень вирішили робити операцію з видалення грудей.

Я вважаю, що рак молочної залози є подвійним ударом для жінки. По-перше, це онкозахворювання, а отже, дуже довге лікування, яке не зрозуміло, коли закінчиться. По-друге, ти втрачаєш груди, волосся, тобто те, що вважають ознаками жіночності. Після операції пам’ятаю, що одразу подумала, що ось є нормальні жінки, а є я, начебто й не жінка. 

До цього з’являється недовіра до свого тіла. І страх, тотальний страх. Мені стало страшно жити, маючи такий діагноз. Страшно щоразу, коли я чекаю результати будь-якого діагностування, що там буде щось не так. Але залишати це ось так я не хотіла, бо розуміла, якщо дати страху слабину, він охопить мене цілком. Я шукала способи, як не потрапили у пастку страху.

Таким порятунком виявився благодійний фонд профілактики раку молочної залози «Жіноча», який я створила. Фонд для мене — це спосіб подолання мого страху та перетворення його на власну силу. Він має амбітну місію — зберегти здоров’я грудей мільйона жінок.

Основним напрямом роботи фонду є те, що ми запроваджуємо у жінок культуру самообстеження грудей та планових щорічних обстежень у мамолога. Ми пояснюємо, навчаємо та надихаємо жінок дбайливо й уважно ставитися до грудей і піклуватися про них. Саме для цього разом із лікарями ми створюємо пам’ятки, гайди та навчальні відео.

Пам’ятайте, те, про що піклуються і люблять — не хворіє.