Іспанія запровадила оплачувану «менструальну відпустку»

В Іспанії жінкам, які страждають на сильні менструальні болі, дозволили брати оплачувану «менструальну відпустку». Це перша європейська країна, яка ухвалила такий закон.

Про це повідомляє Euronews.

Жінки мають право взяти стільки відпусток, скільки їм потрібно. Оплачує їх державна система соціального забезпечення, а не роботодавці. Щоб взяти відпустку, потрібна довідка від лікаря, яка затвердить тимчасову непрацездатність. Уряд країни пропонує брати «менструальну відпустку» на три дні з можливістю продовження до п’яти днів.

Законопроєкт викликав розбіжності в Іспанії через те, що він може стигматизувати жінок на робочому місці й сприяти найманню чоловіків. Водночас деякі висловили думку, що жінка має право просити вихідні через сильний менструальний біль, як і будь-яка людина, яка має проблеми зі здоров’ям.

За даними Іспанського гінекологічного й акушерського товариства, майже третина жінок страждає від сильного болю під час менструації. «Менструальну відпустку» надають у небагатьох країнах, серед яких Японія, Тайвань, Індонезія, Південна Корея та Замбія.