Історія однієї фотографії: як «Бітлз» зняли обкладинку альбому за 10 хвилин

Це сталося 55 років тому

Бітлз
09.08.2024

55 років тому «Бітлз» у повному складі об 11:35 перетнули пішохідний перехід на вулиці Abbey Road, щоб сфотографуватися для обкладинки свого останнього і найуспішнішого альбому ABBEY ROAD. Пізніше її неодноразово визнавали однією з найкращих обкладинок усіх часів. А фотографію бітлів, що переходять зебру, редакція The Guardian назвала найкращою «музичною» фотографією в історії.

Обкладинку, де четверо бітлів переходять вулицю неподалік своєї студії звукозапису у Лондоні, створили за кілька днів. Фотографу Аєну Макміллану дали на знімок лише 10 хвилин, поки поліцейський зупиняв рух. Того дня він зробив шість фотографій.

“Той знімок, який зрештою вибрали для обкладинки, був п’ятим номером із шести. Це був єдиний знімок, в якому ноги учасників були в ідеальній формі літери «V», чого я хотів стилістично», — пригадував пізніше Макміллан.

Ідея і втілення

Спочатку альбом хотіли назвати «Еверест». І навіть була думка зняти обкладинку в Тибеті. Та більшість бітлів відмовилися. Тоді Пол Макартні запитав, що робити, якщо відмовитися від попередньої назви. На що барабанщик напівжартома відповів: «Та ну його до біса, давайте просто вийдемо на вулицю, а альбом так і назвемо «Abbey Road»».

Бітлз

Один із шести варіантів

Для кадрів всі учасники гурту «Бітлз» тричі перетнули перехрестя. Пол Маккартні прийшов на фотосесію у сандалях, але зняв їх після двох кадрів. Казали, що він зробив це через спеку, проте Леннон вважав інакше:

«Пол переходив вулицею босоніж, бо завжди намагався відрізнятися. Але щоб це було не надто помітно. Це його маленький трюк. Я сам нічого не помічав, доки не отримав альбом. Того дня я навіть не бачив, що він роззувся. Ми всі просто хотіли, щоб фотограф швидше закінчив роботу. Навколо зібралося надто багато народу. І вони могли зіпсувати всі зйомки. І я бурмотів: «Ходімо швидше, йдіть у ногу».

І ще один

Аєн Макміллан приніс із собою драбину. Поліцейський, який випадково проходив повз, погодився зупинити невеликий рух. Тож загалом на все пішло менш ніж пів години.

Фото «Бітлз» в історії

Альбом ABBEY ROAD став єдиним у творчості «Бітлз», на якому не було ні імені виконавця, ні назви альбому. Креативний директор Джон Кош вважав, що це було зайвим.

«Нам не потрібно було писати «Бітлз» на обкладинці… Вони були найвідомішою групою у світі», — пізніше пояснював Кош.

У кадр випадково потрапив білий фольксваген-жук одного з жителів прилеглого будинку. Після виходу альбому його номерний знак не раз крали. А у 1986 році автомобіль придбав на аукціоні Sotheby’s колекціонер з США за 2530 фунтів.

У 2024 році редакція журналу Rolling Stone присудила обкладинці друге місце у списку 100 найкращих обкладинок альбомів усіх часів:

«Фотографу Яну Макміллану знадобилося лише 10 хвилин. Але це найкращий портрет „Бітлз“: сонячний день у Лондоні, пішохідний перехід, чотири найвпевненіші в собі молоді люди у світі, що йдуть у строю».

Пізніше відтворити легендарну світлину намагалися десятки зірок — від Red Hot Chili Peppers до «Сімпсонів».

Читайте також: Портрет людяності. Фотографія з Херсону була відзначена міжнародною премією

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram