Історія жінки, що віддала себе служінню Україні або чому варто подивитись виставу «Олена Теліга. Повернення»

22 жовтня у Pochayna Event Hall покажуть біографічну виставу Майстерні Лєни Лазовіч “Олена Теліга. Повернення”

15.10.2023

Феномен української літератури: загадкова особистість, модель, красива жінка, що любила капелюшки та сукні, авторка сильних та радикальних есе і віршів, діячка ОУН та борець за незалежність. Як можливі такі протилежні поєднання в одній людині? 

Ми розповідаємо не лише життєпис та творчий шлях поетеси, ми намагаємось дослідити, як формуються її цінності та ідеали, ким надихалась та захоплювалась сама Теліга. Ми  дивимось  на жіночу поезію в кризових для нації періодах. “Душа у нас (жінок) — криниця”, — таке сильне, сміливе твердження Теліга доводить власними вчинками. Не втрачаючи при цьому легкості до життя. Вона вчить нас, що ми можемо обирати власне ставлення до будь-яких подій. Жодна війна не здатна відібрати любов до життя, якщо ми самі не вирішуємо її віддати. Теліга — це свято — коротке,  проте яскраве та щасливе”, розповідає Лєна Лазовіч, режисер спектаклю та заслужена артистка України.

Фото: Крістіна Урсуляк

Фото: Крістіна Урсуляк

Перед акторами стоїть зараз багато питань, головне з яких: «Ось ми, живемо серед війни. Справжньої, невблаганної війни. Тож як бути людиною-криницею? Де віднайти те джерело сили в собі?».

Через листи та вірші поетеси, автори та актори спектаклю пробують відповісти на ці виклики. Бо коли як не зараз можливе і потрібне повернення такої сильної та тендітної жінки, що віддала  всю себе служінню! 

“Сьогодні зі мною сталося диво, коли через занурення в долю, театр та спільну рефлексію ти для себе відкриваєш героїню України. Її шлях, боротьбу, особисту перемогу і втрату її для України. Я відкрила Олену Телігу. Багато паралелей з сьогоднішнім, багато виборів в рамках одного життя. І це про вибір. І про те, скільки ще нам потрібно героїв минулого і сучасного відкрити для себе і інших”, зазначає глядачка спектаклю.  

 «Майстерня Лєни Лазовіч» з’явилася кілька років тому на основі студії при Театрі на Печерську в Києві. Майстерня продовжує досліджувати життя й творчість відомих людей минулого. 

«У нашій майстерні артист може собі обрати героя чи героїню, над яким буде працювати — поета або поетку, художника або художницю, письменника чи письменницю. Якщо у нього виходитиме герой, з яким він проживає життя, до роботи підключаються інші актори, і виходить спектакль. Так вийшов Василь Стус, Ван Гог, Леся Українка, — каже режисерка вистави й засновниця майстерні, заслужена артистка України Лєна Лазовіч. — Такі байопіки — можливість для молодого актора розвиватися у розмові з героєм. Герой тебе виховує, стає другом. В його оточенні ти виростаєш».

Фото: Крістіна Урсуляк

Фото: Крістіна Урсуляк

Тривалість вистави 1 година 30 хвилин. Перед початком на вас чекає бар, де ви можете випити келих вина.