Минулого літа Міністерство цифрової трансформації України відкрило прийом заявок до нового проєкту ІТ Generation, спрямованого на світчерів — людей, які ніколи не навчалися IT-спеціальностей та не працювали в індустрії. Ми запитали історії трьох випускниць програми, які успішно завершили навчання в одній із партнерських шкіл, опанували нові професії та змінили своє життя.
Ірина Соловей / тестувальниця у Technomatix
«Мене дуже мотивував мій син. Хотілося, щоб поруч із собою він бачив щасливу й успішну маму»
Я з міста Рівного. Завжди хотіла вивчати мови, тому обрала факультет іноземної філології. Після закінчення університету працювала перекладачем та помічником керівника на підприємстві. Потім мала довгу декретну відпустку, під час якої зрозуміла, що хочу спробувати щось нове.
Моя подруга переконувала, що маю йти в ІТ, бо добре знаю англійську. Але я вагалася. Потім почалася повномасштабна війна, було не до навчання.
Втім, одного разу випадково почула по телебаченню про IT Generation, вирішила спробувати. Чомусь вірила, що це мій шанс, знак, на який я чекала. Оцінивши свої якості, вирішила, що з усіх запропонованих напрямів QA мені підійде найбільше.
Останні новини
- Доступність Парижа для людей з інвалідністю: тестдрайв
- Афіша тижня: що подивитися, послухати та куди сходити 16-22 вересня
- Клодет Кольбер — легенда срібного екрана
- Український бренд GAPTUVALNYA створив колекцію вишиванок до Саміту перших леді та джентльменів: фото
- Актори, телеведучі, артисти обʼєдналися в Києві заради допомоги пораненому добровольцю з Дніпра Новости на главной
Про навчання
Оскільки я навчалась у Mate academy на курсі з гнучким графіком, могла сама організовувати час. Зазвичай обирала першу половину дня, поки син був у садочку, та вечір.
Основну програму пройшла за 4 місяці. Якийсь матеріал давався легше, якийсь — складніше. Коли довго застрягала на домашках, трохи демотивувалась, інколи думала, можливо, все-таки це не моє.
Але вдячна менторам, які відповідали на всі запитання в чаті й допомагали на Q&A-сесіях. Памʼятаю перші теми, перші дз, я так хвилювалася, щоб все зробити ідеально. Згадую свою безмежну радість, коли завдання приймали без правок, тоді відчувала натхнення.
Про пошук роботи
Підготовка до працевлаштування в Mate academy — це ще одне повноцінне навчання. Дуже вдячна своїй координаторці за ґрунтовну підготовку, вона допомагала мені на всіх етапах і завжди давала поради.
Mate вчить ставитись до пошуку роботи як до роботи. Вранці починала надсилати резюме. Фіксувала в таблиці дані з вакансіями, дату, коли відгукнулася чи отримала відповідь.
На відмови реагувала спокійно, бо розуміла, що конкуренція шалена і те, що я потрапила на співбесіду — це велике досягнення.
Про роботу
Натепер я працюю в українській компанії, яка вже багато років на ринку. Займаюся тестуванням як наявного функціоналу продукту, так і нових доробок.
Спочатку було страшно, адже це нова посада, нові обовʼязки, а ще це моя перша віддалена робота. Хвилювалась, що не буду справлятися, але атмосфера в компанії дружня, я відчуваю підтримку. Колеги завжди приходять на допомогу, коли я маю якісь питання.
Ще рік тому я була мамою в декреті без розуміння перспектив своєї карʼєри, а тепер маю затребувану професію та віру в себе і свої сили.
Робота в IT показала мені, що байдуже, скільки тобі років, який маєш попередній досвід, головне — наполегливо вчитись і працювати. Тоді ти зможеш змінити своє життя, опанувавши нову професію.
Як думаєш, що стало запорукою твого успіху?
Я дуже хотіла змін у житті й бачила перед собою мету, це не давало опустити руки. Запорукою успіху, вважаю, була наполегливість, віра, що все вдасться, і систематичність у навчанні та пошуку роботи.
Анастасія Гордєєва / Frontend-розробниця у Launch Labs
«З програмуванням я навіть не помічаю, що працюю»
Нині я живу в Києві, сама ж з Донецька. До програмування здебільшого займалася копірайтингом, але дедалі частіше відчувала, ніби змушую себе писати. Вирішила, що не варто гаяти час на те, що не приносить задоволення. Спробувала різні сфери, зрештою зупинившись на розробленні.
У мене в оточенні дуже багато айтівців. Коли черговий знайомий перейшов в ІТ, це мене змотивувало. Він, до речі, й порадив програму IT Generation.
Але перед тим я сама вчилася на Udemy. Проходила все підряд, бо хотіла зрозуміти, що більше до вподоби. Сподобалося веброзроблення, Javascript, тож остаточний вибір припав на Frontend. Його я й вирішила поглиблено вивчати через IT Generation у Mate academy.
Про навчання
Гнучкий графік мені підходить найбільше. Приділяла навчанню у середньому 5 годин на день. Коли відчувала, що вже на грані вигорання, брала «відпустку».
Програму я завершила за 4-5 місяців. Навчання йшло без проблем, важче було знайти роботу. Але дуже допомагав модуль про працевлаштування з корисними порадами, як оформити резюме та робочі профілі, запакувати досвід, підготуватися до техчеків, вести комунікацію з рекрутерами.
Про пошук роботи
Першу роботу шукала десь два місяці. Але до цього, ще під час навчання, пройшла стажування, що посилило моє резюме.
Відгукувалася на дуже багато вакансій, що навіть перестала їх рахувати. Було незвично отримувати стільки відмов, бо у минулій професії я завжди якось одразу знаходила роботу. Втім, це не впливало на мою мотивацію та подальші пошуки.
Про роботу
У теперішній роботі я обожнюю все: процес, колег, менеджмент. Хоч перед початком і переживала, що мене не сприйматимуть серйозно без попереднього досвіду.
Майже всі мої очікування справдилися: я працюю із задоволенням, на ремоуті із гнучким графіком. Знання англійської з попередньої роботи мені дуже допомагає, бо частина комунікації ведеться англійською.
Зараз я більш впевнена в завтрашньому дні. Перехід в ІТ відкрив для мене можливості бути частиною сфери, яка швидко розвивається, відповідно, і я разом з нею.
Як думаєш, що стало запорукою твого успіху?
Я дуже люблю вчитися, тож цей процес мені в радість. Навіть зараз я вчусь багато кожного дня.
Анастасія Цуркан-Шаталова / Curriculum Developer в Genesis
«Я мрію розвиватись не тільки в розробці, але й в менеджменті проєктів, щоб мати можливість стати тімлідом чи бути залученою до створення стартапу»
Я — маріупольчанка. В універі вивчала хімію та біоінформатику, за цим напрямом і потрапила в наукову лабораторію у Франції. Незабаром має вийти наукова стаття за моєї участі. Для аспірантури мені бракувало знань саме в програмуванні на Python, це й підштовхнуло мене йти вчитись.
Про IT Generation дізналась ще на початку минулого літа. Дуже чекала і майже кожен день перевіряла новини про неї, слідкувала за школами-учасницями, зробила собі таблицю пріоритетів. Зрештою, отримала запрошення від школи, яка була першою в моєму пріоритеті — Mate academy.
Про навчання
Я вирішила навчатись повний робочий день. Знала, що не встигну якщо буду суміщати з роботою. Попри свою складність, завдання мені подобалися. До того ж підтримувала думка, що в мене повірила така крута академія. Якщо мене відібрали серед сотень кандидатів, я не маю скласти руки на півшляху.
Найбільш пам’ятний момент був, коли прийшло повідомлення від координаторки про успішне завершення навчання. Я навіть плакала від щастя.
Про пошук роботи
Я готувалась за допомогою рекомендацій Mate, проходила всі пробні технічні співбесіди по декілька разів, українською та англійською. На пошук роботи пішло десь півтора місяці, але я не дуже активно подавалась, як було бажано.
Найбільш демотивуючою відмовою була конструктивна критика мого резюме обсягом у сторінку. Я відправила це своїй кураторці та запамʼятала, як мудро вона мене підбадьорила, коли в мене опустились руки.
До своєї першої компанії я потрапила за рекомендацією теж випускника Mate, котрий вже там працював. Я пройшла інтерв’ю, виконала тестове й отримала запрошення на фінальний етап, після якого в той самий день мені зробили оффер.
Про роботу
Я зараз займаюсь розробкою курсів з програмування, дуже рада своєму розвитку в великій компанії. Мій попередній досвід вчителем, адміністратором та наукова сфера дали гарні навички, які допомагають у теперішній роботі. У майбутньому хотіла би знову колись повернутися до Mate academy, але вже як менторка.
Як думаєш, що стало запорукою твого успіху?
Вірю, що запорука успіху — моя цілеспрямованість, підтримка чоловіка, який розумів важливість мого навчання, та професійність школи.