жінки у в'язницях
Фото: Pixel

Кількість жінок у в’язницях стрімко зростає

01 Квітня 2025

Останнім часом жінки частіше опиняються у в’язницях, їхня кількість зростає удвічі швидше порівняно із чоловіками. Про це розповідає видання The Guardian із посиланням на останній доклад Penal Reform International та Women Beyond Walls.

Згідно з дослідженням організацій, з 2000 року кількість жінок і дівчат у в’язницях зросла на 57%, тоді як зростання кількості ув’язнених чоловіків становило лише 22%. Найчастіше жінки опиняються у в’язниці через дрібні крадіжки, як-от крадіжка їжі для дітей, жебракування чи неформальну роботу.

Сіа Фатмата Дін, колишня поліцейська та керівниця організації Go Bifo у Сьєрра-Леоне, сама провела більше року за ґратами, через те що не змогла виплатити борг у 186 фунтів стерлінгів.

«Дедалі більше жінок потрапляють у в’язницю через бідність. Якби вони мали гроші, вони б не стали продавати наркотики або брати мікропозики», — каже вона.

Крім того, згідно з доповіддю, жінки нерідко опиняються за ґратами через дискримінаційні закони. У багатьох країнах їх продовжують заарештовувати за аборти, спроби суїциду та одностатеві стосунки.

Боротьба за людей: які рішення працюють у 2026 році

8 липня 2026 року в Києві HR Wisdom Summit 2026 об’єднає HRD, CEO та керівників компаній для обговорення найгостріших викликів ринку праці. Учасники говоритимуть про утримання талантів, адаптацію ветеранів, нові моделі управління командами та розвиток навичок, необхідних бізнесу вже сьогодні.

Закони, які регулюють зовнішній вигляд, також обмежують права жінок.

У доповіді попереджають: якщо не вжити заходів, найближчими роками кількість жінок-в’язнів може перевищити мільйон.