Рататуй — це абсолютно літня кулінарна історія. І серпень саме той місяць, коли найкраще смакуватимуть запечені овочі. Тим паче що у рецепті немає нічого складного, лише акуратно все порізати і розкласти у форму з соусом. А потім можна вмикати анімаційну стрічку і дивитися всією родиною.
«Рататуй» — найкращий анімаційний фільм
Повнометражна комедія Бреда Бьорда розповідає історію французького щура Ремі. Він має унікальний смак і вважає їжу не здобиччю, а мистецтвом. Ремі готовий ризикувати власним життям, щоб подивитися кулінарне шоу та роздобути якусь приправу чи свіжий продукт. Його родичі не розуміють і не сприймають цього захоплення Одного разу Ремі випадково потрапляє на кухню шикарного ресторану. Саме там він вирішує скористатися шансом і перевірити свої кулінарні навички.
До початку зйомок творча група фільму здійснила подорож до Франції. Аніматори оглядали місто, заглядали в каналізаційну систему і контейнери для сміття. Аніматори Pixar працювали разом із шеф-кухарем Томасом Келлером у його ресторані «Французька пральня» і вивчали мистецтво приготування їжі. А для створення персонажів-щурів творцям довелося повозитися з живими пацюками для вивчення їх звичок.
Фільм став лавреатом премій «Оскар», «Золотий глобус», BAFTA, «Греммі» та інших.
Рататуй від мінішефа Ремі
Будь-яка, навіть банальна страва стане кулінарним шедевром, якщо в нього вкласти душу — ось основна ідея фільму. Тож беремося за справу за рецептом Ремі, який скорив серце іменитого кулінарного критика.
Спочатку рататуй, який перекладається як «перемішана» їжа, складався з кабачків, помідорів, цибулі, часнику та всього того, що росло на городі. Нарізані змішані овочі просто тушкувалися. А вже у ресторанних кухнях почалися кулінарні вишукування. Овочі нарізали тонкими кружечками, викладали тонкими шарами та запікали на подушці з соусу. Саме такий варіант показаний у фільмі.
Інгредієнти
Соус:
- Селера черешкова — 2 шт.
- Помідор — 1 шт.
- Часник — 3 зуб.
- Цибуля ріпчаста — 1 шт.
- Перець болгарський — 1 шт.
- Спеції (прованські трави) — 1 ч. л.
- Томатна паста — 2 ст. л.
- Вино біле сухе — 3 ст. л.
- Сіль за смаком
Заливка:
- Оливкова олія — 3 ст. л.
- Оцет (бальзамічний) — 0,5 ч. л.
- Перець чорний — 0,5 ч. л.
- Спеції (прованські трави) — 1 ст. л.
- Сіль за смаком
Овочі:
- Баклажан — 1,5 шт.
- Помідор — 3 шт.
- Цукіні — 1 шт.
Приготування
Спочатку приготуємо соус. Цибулю та часник дрібно нарізаємо. Нагріваємо в пательні оливкову олію й додаємо цибулю з часником. Тримаємо приблизно 8 хвилин, щоб вони не позолотитися, а лише стали м’якими. Помідори надрізаємо хрест на хрест і заливаємо окропом. А потім обдаємо холодною водою, очищуємо від шкірки й нарізаємо невеликими кубиками. Перець і селеру також дрібно нарізаємо. Додаємо до цибулі та часнику перець, помідори та селеру. Висипаємо чайну ложку прованських трав. Можна додати трохи води або білого сухого вина. Тушимо на маленькому вогні близько 10 хвилин так, щоб практично вся рідина випарувалася, але не засмажилася. Солимо за смаком.
Духовку розігріваємо до 180 градусів. Цукіні, баклажан та помідори нарізаємо тонкими кружальцями. Пробиваємо у блендері томатну суміш із сковороди. Викладаємо її у форму для запікання рівним шаром і додаємо томатну пасту. Поверх соусу викладаємо нарізані кружальцями овочі. Чергуємо їх між собою так, щоб кожне наступне накривало попереднє, залишаючи відкритим приблизно півсантиметра.
У мисці змішуємо оливкову олію, бальзамічний оцет, сіль, чорний перець. Збризкуємо сумішшю овочі і посипаємо прованськими травами. З паперу для випікання вирізаємо коло й накриваємо форму. Відправляємо до духовки 180 С на годину.
Дістаємо наш рататуй із духовки та дивимося, що вийшло. Якщо у формі дуже багато рідини, ставимо її на плиту на середній вогонь, щоб зайва рідина випарувалася. Рататуй готовий. Він ідеально смакує із підсушеним багетом.
Читайте також: Улюблені коктейлі відомих письменників: рецепти та історії створення
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram