Київ аварійно підключений на 50%

Після набору потужності АЕС зможуть забезпечити електрикою більше споживачів

На ранок 25 листопада енергосистема України пройшла найскладніший етап відновлення.

Про це заявив голова правління НАК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що теплопостачання вдалося повернути у третину будинків столиці.

«Фахівці продовжують відновлювати опалення у столиці. Половина споживачів поки що без електроенергії. Протягом дня енергетики планують підключати електрику для всіх споживачів почергово — на три години», — пояснив мер Києва.

Ще надвечір першої доби після обстрілу вдалося підключити до енергомережі українські АЕС, які після набору потужності зможуть забезпечити електрикою більше споживачів. Очікується, що це станеться упродовж 1-2 діб, уточнив Кудрицький.

Також вдалося підключити до електропостачання критичну інфраструктуру на більшій частині території країни. Тим часом розгорнули приблизно 4 тис. «пунктів незламності», де українці можуть знайти електроенергію, тепло, воду.

Енергосистема України після ракетних ударів 23 листопада другу добу відновлюється після безпрецедентних відключень електро-, водо- та теплопостачання.

Станом на вечір 24 листопада дефіцит потужності в енергосистемі сягав 50%, повідомили в «Укренерго». Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні розповів, що ситуація з електрикою залишається складною майже в усіх регіонах, проте Україна «поступово виходить з блекауту». Найгірша ситуація у Київській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Львівській, Полтавській та Харківській областях.