Книжки, видані під час війни: топ-3 художні тексти від видавництва «Фабула»

09.12.2022

Книжки завжди чудова можливість втекти від реальності. Сьогодні дуже важливо інколи відволікатися від новин і таким чином зняти напругу з нервової системи.  До того ж книжка — чудове заняття під час блекауту, особливо якщо раніше вам бракувало часу на читання. І хоча повномасштабне вторгнення ворога похитнуло видавничу сферу, але водночас стимулювало ще більший інтерес до всього українського: до наших письменників, нашої історії та художніх книг, які завжди варті уваги. Розповідаємо вам про три книжки видавництва «Фабула», яке робить акцент на виданні сучасних українських авторів.

Проєкт «Лабіринт»

Олена Кузьміна

Дебютний та напрочуд актуальний роман у жанрі антиутопіъ молодої української авторки Олени Кузьміноъ. Письменниця створила світ, де суспільство поділене на касти, а держава краще знає, як повинні жити та мислити її громадяни. Це світ зрад, маніпуляцій, убивств і, звичайно, дружби та надії. Світ, де наддержава вирішила відділитися від інших країн і задумала моторошний експеримент. Тут люди щодня проходять загальнодержавні медитації, а психотерапія є примусовою.

Щороку тоталітарна країна ыз закритими кордонами влаштовує для своїх громадян випробування та відправляє їх у так званий «Лабіринт». Це засекречений проєкт, участь у якому — найбільша честь, але фактично — справжня смерть, але кожен порядний громадянин знає, що це лише маніпуляції так званого «Опору». Пані Сорок Третя, високопоставлена керівниця, не з чуток знає, що насправді відбувається у проєкті. Вона втратила сина у шостому «Лабіринті», а тепер очолює десятий проєкт і намагається врятувати одного з учасників, хлопця на ім’я Тео. Сюжет фантастичного роману досить динамічний та непередбачуваний. А ще це по-справжньому перша подібна книжка з young adult у сучасній українській літературі. 

Свобода та її вороги

Віра Валлє

У війні проти Росії Україна захищає не тільки свій суверенітет, але й світовий ліберальний порядок, який постав перед загрозою авторитаризму путінської Росії. За якими правилами грають Європа і США? Чи вдасться нам подолати зло авторитаризму, відстояти свободу і врятувати світ від занепаду демократії? Книжка «Свобода та її вороги. Нотатки під час війни» має глибокий аналіз проблем, які стали передумовами ескалації російської агресії 24 лютого 2022 року.

Ще від 2014 року українська письменниця і правозахисниця Віра Валлє досліджує шлях України після краху СРСР і зосередилася на проблемах, які стояли на перешкоді молодій незалежній державі. У книжці, яку Віра написала у перші місяці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, письменниця дає напрочуд глибоку оцінку суспільних процесів та тенденцій глобальної політики, проливає світло на шлях України до перемоги. Авторка нагадує українцям бути гідними своєї країни. А це означає брати активну участь в управлінні справами держави, розділяти відповідальність за свої вчинки, адже найперші вороги нашої свободи завжди всередині нас, та мало хто звертає на це увагу.

Жереб

Василь Добрянський

Василь Добрянський — український письменник, журналіст, визнаний майстер кримінальної прози та володар гран-прі першої премії Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Його творчість налічує майже два десятки історичних, історико-пригодницьких і детективних романів, частина з яких побачила світ під псевдонімом Борис Крамер.

Нову книжку автор написав у найулюбленішому жанрі українських читачів — детективному. Сюжет оповідає про двох давніх друзів, один з яких — начальник міської поліції, а другий — слідчий, який через важке поранення, отримане під час стрілянини у найпрестижнішому готелі, відсторонений від справ. А тим часом майбутнє обох героїв  цілком залежить від розкриття саме цієї трагедії, що, на перший погляд, виглядає стовідсотковим «глухарем». Примхливий сюжет роману здатен завести у глухий кут навіть досвідченого читача «поліційних трилерів».

«Жереб» не розчарує кінцівкою і триматиме увагу складними загадками, напругою та яскравими психологічними деталями.

Теги: