WoMo-знахідка: Книжкова серія Big Cat для всебічного розвитку дитини

Від британського видавництва HarperCollins - українською

Як вам ідея запропонувати дитині апробовану 35 тисячами вчителів систему заохочення до читання та всебічного розвитку для дітей різного віку? Серія Big Cat відомого британського видавництва HarperCollins вийшла і українською мовою у «КМ-Букс».

Система розроблена британцями для застосування, перш за все, у навчальних закладах, але, враховуючи особливості нашої системи освіти, займатися заохоченням до навчання та ще й індивідуально доведеться свідомим батькам. Як працює система? Головний її принцип: книжка не починається першою сторінкою та не закінчується останньою.

Рівні складності

Наразі у перекладній серії 20 кольорових книжок. Книжки розподілені на художні та пізнавальні, а також по вікових категоріях з відповідним рівнем складності, всього їх 20: від найпростіших книжечок, де взагалі немає слів, а розвиток сюжету можна прослідкувати за ілюстраціями, до книжок, які на кожному розвороті мають одне, а потім і кілька простих речень, трохи згодом з`являється пряма мова, і так до текстів з великою кількістю лексики для тих, хто впевнено читає самостійно. Зараз в українській серії найбільше книжечок початкових рівнів. Вони підійдуть дітям 4-5 та 6-7 років.

Супровід читання

Для того, щоб використовувати книжку серії Big Cat, дорослий повинен не тільки прочитати її, але й уважно вивчити подані на останніх сторінках ідеї для спільного читання з дитиною, а також завдання, рекомендовані до виконання після прочитання дитиною тексту. Ви дуже здивуєтеся тому, скільки цікавих розвиваючих завдань можна «витягти» з однієї маленької книжечки. Навіть проста історія, якщо по ній ставити «розумні» запитання, зможе сприяти розвитку мовлення, логічного мислення, узагальнення інформації з певної теми (рослини, тварини, явища природи, подібність і відмінність предметів, істот), соціальному та емоційному розвиткові, та ще багато чому іншому, адже в кожної історії своя мета.

Океан

Бекка Геддл

Початковий рівнеь — Рожевий 1Б. На кожному розвороті книжки — чудові фотографії живих істот, які населяють океан, а на останній — ще й фото дітей, які залюбки бавляться у його водах під час канікул.

Мета книжки: пізнання світу.

Завдання: дитина читає і розуміє прості речення, обговорює прочитане з іншими, усвідомлює подібність і відмінність місць, об`єктів, матеріалів і живих істот, узагальнює інформацію про рослини й тварин, пояснює причини певних явищ.

Для досягення цілей роботи з книжкою автор ідей для спільного читання Клер Доуделл, лектор і консультант з грамотності для початкової школи, придумала 15 завдань — від прохання пригадати поїздку до узбережжя, до описування зображеного на фото, самостійного читання окремих слів, вікторини та малювання.

Лев та мишка

Ентоні Робінсон

Пам`ятаєте притчу про мишку, яка потурбувала сплячого лева? Він на неї розсердився, а згодом потрапив у тенета. А маленька мишка перегризла мотузки і звільнила лева, який був їй дуже вдячний. Цю історію розказано за допомогою невеликих речень та яскравих ілюстрацій у книжечці наступного рівня складності — Червоний 2Б.

Мета: особистий, соціальний та емоційний розвиток (впевненість і самооцінка, вибудовування стосунків з іншими).

Завдання: дитина легко читає прості слова та короткі речення, розуміє основні елементи твору (головні персонажі, послідовність подій), вільно переказує текст.

15 завдань для підготовки до читання, обговорення та закріплення включають у себе: попросити дитину пригадати випадки, коли хтось зробив для неї добро, читати, звертаючи увагу на інтонацію, розставити по порядку картинки комікса за сюжетом книги, поміркувати над прислів`ям «Добре роби — добре й буде», тощо.

Чарівна ручка

Гайвін Орам, Нік Шон

Рівень 3 Зелений: більше складніших речень, більше персонажів. Історія абсолютно чарівна про пана Велетенського, який винайшов магічні чорнила: варто тільки написати слово, як те, що воно означає стає реальним: мишка, риба, сир і навіть симпатична пані Велетенська!

Мета: Засвоєння понять, що пов`язані з розміром, формою, вимірюванням.

Цілі: дитина розуміє логічну послідовність подій у сюжеті, у процесі читання легко засвоює нові слова за допомогою контексту, читає вголос з відповідною інтонацією та в різному темпі.

Серед цікавих завдань: читання на різні голоси, записати імена персонажів, переказати історію, попросити дитину поміркувати над тим, щоб вона написала, якби в неї була чарівна ручка.

Ціна: 35 грн.

Де придбати: kmbooks.com.ua

— Читайте также: Лагідні сторінки: Книги для емоційного розвитку дітей

Мы в Facebook