Книжкові антидепресанти: топ-5 нових видань для зимових вечорів

31.12.2022

Зима — пора читання і невеликої перерви у щоденних турботах та роботі. Книжка — це і можливість відновити психологічну рівновагу, і розділити емоції головних героїв. Тому зимові читання є своєрідною терапією. WoMo разом із національною книжковою платформою Yakaboo пропонує п’ять книжкових антидепресантів.

Життя посеред життя

Ольга Карі

Багато хто з нас впізнає себе у цій книжці. Вона про жінок у воєнному тилу. Вони часто недооцінюють свій внесок у перемогу, часто дорікають собі, що роблять «недостатньо». Але від їхньої сили залежить добробут маленьких та стареньких, рідних та, часом, зовсім сторонніх, яким вони дають свою допомогу, підтримку, тепло. Читайте хроніки нашого життя у своєрідному «щоденнику киянки» від Ольги Карі, фіналістки довгих списків Книги року ВВС 2022. Нам довелося переосмислити все, що було «до», наш побут змінився через повномасштабну війну, яка назавжди поставила дуже болючу крапку на всьому попередньому житті. Але ми продовжуємо знаходити світло у найтемніший час нашого життя.

Різдвяна сукня

Кортні Коул

Різдвяна історія про те, як розбиті мрії відкривають дорогу до нового життя. звучить знайомо, чи не так? Меґан Джулліард працює у модному журналі в Нью-Йорку і мріє стати дизайнеркою одягу. Але одного дня вона мусить кинути все, повертатися у рідний Чикаго і братися за управління старезним багатоквартирним будинком, бо це бізнес покійного тата. Героїня й сама виросла у цьому будинку, але відчуття у неї зовсім не затишні: у будівлі постійно щось ламається, незадоволені орендарі скаржаться — яке тут Різдво? Втім, літня пані Вейд має дещо особливе для Меґан: одну сукню, а разом із нею — історію свого кохання, яка надихне дівчину на неймовірні ідеї. 

Кондитерка-втікачка

Луїз Міллер

Можна втекти до іншого міста, але від себе не втечеш. Історія віртуозної шеф-кухарки, для якої кухня ресторану наче рідний дім, де все дихає спокоєм та балансом. Але варто невдало підпалити десерт-фламбе і горить синім полум’ям і ресторанна зала, і все це спокійне врівноважене життя. Олівія переїжджає з Бостона до подруги, у провінційне ідилічне містечко Гатрі. Вона починає працювати у старенькому готелі «Цукровий клен». Просте і щире, радісне красиве життя у Гатрі подобається їй, але у мешканців Гатрі є свої таємниці і стати своєю Олівії не так просто. Доводиться терміново дорослішати й усвідомити, що втеча від проблем тільки віддаляє від мрії.  

Коли ніч запалює зірки

Ельсебет Еґгольм

Сімейні таємниці на тлі Великої Історії. талановита піаністка Малу болісно переживає смерть матері. Впорядковуючи речі у материному будинку, Малу знаходить платівку з музикою Шопена у виконанні французької піаністки Софі Косто, яка неймовірно схожа на Малу. Героїня рішуче налаштована довідатися, хто ж ця таємнича жінка. Виявляється, що Софі Косто була бабусею героїні і мешкала у французькому місті Мец. Вона загинула під час Другої світової війни, але про неї у місті говорять, ніби вона співпрацювала з окупантами. Малу приголомшена, але хоче дійти до кінця в своїх пошуках і дізнатися всю правду про Софі і про минуле своєї матері.

Дорослі дівчата

Каріна Армлос

Скелети у шафах та таємниці, що передаються по материнській лінії — у цій книжці все це теж є. Троє сестер збираються у рідному домі, аби поділити спадок, що їм залишила їхня покійна мати. Будинок сповнений спогадів — ніжних і болючих. Мати у дівчат одна, а от батьки — різні. У дівчат протилежні характери й долі. Вони мають одна до одної безліч претензій за давні образи, купу ніколи не озвучених запитань, що роз’єднують їх. Залишається просто продати будинок і нарешті віддалитися одна від одної. Готуючи будинок до продажу, сестри випадково знаходять старий мамин щоденник, який розповідає її історію та змінює уявлення дівчат про себе.