Книжкові новинки від #книголав

Цієї весни видавництво #книголав підготували цікаві новинки, які ми зовсім скоро зможемо прочитати. Це документальний роман — «Світло днів. Нерозказана історія жінок руху опору в гітлерівських гето» та збірка поезій українських авторів і авторок, де головною темою — любов у контексті війни — «Книга Love 2.0. Любов і війна».

«Світло днів», Джуді Баталіон

«Світло днів. Нерозказана історія жінок руху опору в гітлерівських гето» — документальний роман про жінок, які допомогли перетворити єврейські молодіжні групи у Польщі на осередки опору для боротьби з нацистами.

Письменниця Джуді Баталіон, досліджуючи історії єврейських жінок під час Другої світової війни у Британській бібліотеці, натрапила на збірку «Жінки в гето», яка стала натхненням для книжки Баталіон «Світло днів».

Джуді Баталіон, онука поляків, що вижили під час Голокосту, розповідає історію єврейських дівчат, яким випала доля боротися за життя свого народу від самого початку Другої світової війни аж до кінця ХХ століття. Це незабутні історії реальних жінок про боротьбу за свободу, виняткову хоробрість, сестринство та волю до життя попри все.

Книжка «Світло днів» є бестселером New York Times, відзначена Національною єврейською книжковою премією, Канадською єврейською літературною премією,  перекладена 22 мовами та обрана Стівеном Спілбергом для екранізації. Книжка доступна до замовлення на сайті #книголав.

«Книга Love 2.0. Любов і війна»

«Книга Love 2.0. Любов і війна» — збірка поезій 52 українських авторів і авторок — і сучасних, і класиків. Це друга поетична антологія інтимної лірики, видана у #книголав,  перша збірка віршів про кохання «Книга Love» вийшла на початку 2022 року.

У новій збірці зображена любов у контексті війни —  болючі досвіди та перешкоди, перед якими опиняються почуття і стосунки в часи війни, та даючи надію на те, що любов здатна знести випробування, додати сил під час боротьби та зцілити рани під час відновлення.

До збірки увійшло 89 творів. Серед них — поезії сучасних авторів, написані під досвідом нинішньої російсько-української війни, та вірші класиків, які, створені українськими митцями ще в попередні століття, зараз набувають нових сенсів і прочитань. Частина авторів збірки служить у ЗСУ, деякі з них перебувають на фронті — і продовжують писати, фіксуючи те, якою є любов у воєнний час. Збірка «Книга Love 2.0. Любов і війна» створена зокрема у знак подяки ЗСУ та всім, хто працює на перемогу, а також у пам’ять про тих, хто віддав своє життя, захищаючи Україну.

Серед авторів — Катерина Бабкіна, Дмитро Лазуткін, Юрій Іздрик, Артем Полежака, Дмитро Лазуткін, Ірина Цілик, Катерина Калитко, Катерина Міхаліцина, Максим Кривцов, Олександр Положинський, Остап Сливинський, Петро Яценко, Тетяна Власова, Уляна Галич, Сергій Демчук, Павло Вишебаба, Павло Коробчук та інші.

Упорядниця збірки — культурна діячка та психологиня Надія Коверська. В оформленні книжки використали картини художниці Соні Морозюк. Книжка доступна до замовлення на сайті #книголав.