Книжковий оракул: Чим потішать нас українські видавництва у 2018 році

Новинки на будь-який смак

26.12.2017

Чи перевершать самих себе наші улюблені видавництва? Чи видадуть ще більше ще кращих книжок у новому році? Чи може бути очікування книги краще самої книги? На всі ці запитання відповідає книжковий оракул WoMo.

Венера в хутрі

Леопольд фон Захер-Мазох, #книголав

У видавництві наступного року зявиться нова серія «Золота полиця», у якій вийдуть класичні твори у оновленому, точніше, відтвореному вигляді: без цензури та скорочень. Деякі з них українською можна буде прочитати вперше, наприклад, невдовзі після свят матимемо нагоду оцінити «Венеру у хутрі» — найвідоміший твір австрійського письменника Леопольда фон Захер-Мазоха. На створення повісті Мазоха надихнула його власна історія стосунків з Фанні фон Пістор, такою собі домінантною жінкою. Серед інших книжок серії «Золота полиця» на нас чекають «Робінзон Крузо», «Кармен», «Джейн Ейр», «Портрет Доріана Грея», «Тев’є-молочар», «Троє в човні, не рахуючи собаки» та інші.

Джерело

Ден Браун, «Клуб сімейного дозвілля»

Скучили за Робертом Ленгдоном і таємницями? Новий містичний трилер є п’ятою частиною серії книг про гарвардського професора, знавця симвології. Цього разу йому та його новій супутниці у пригодах, директорці музею Амбрі Відал, доведеться боротися із могутнім ворогом у соборах та королівських палацах Іспанії. А починалось все так цікаво, так іноваційно: колишній студент Ленгдона, який став мільярдером та футурологом, збирався на розкішному івенті оголосити про відкриття, що «змінить обличчя науки назавжди». Старт продажів нового роману Дена Брауна «Джерело» буде на «Книжковому Арсеналі – 2018». Крім того, у «КСД» вийдуть такі важливі книжки, як «Крейдяна людина» британської письменниці С. Дж. Тюдор, яка створює захоплюючі гостросюжетні психологічні трилери; та роман «В’язень неба» популярного іспанського письменника Карлоса Руїса Сафона, це третя книжка із циклу романів, дія яких відбувається у літературному всесвіті Цвинтаря забутих книжок — лабіринті історій, що зачаровують і змушують якнайшвидше дістатися останньої сторінки.

Охоронець серця

Франсуаза Саган, «Видавництво Старого Лева»

«Видавництво Старого Лева» планує опублікувати цілу низку дуже цікавих книжок. Наприклад, довгоочікувані романи Франсуази Саган українською мовою. Саган — це не «жіночий» роман, це тонка, розумна, рафінована проза про парадоксальність і багатогранність кохання. Бестселером, безперечно, стане і книжка наймоднішого серед недооцінених за життя вчених — Ніколи Тесла, — «Мої винаходи». Тут буде і непересічна біографія, і прецікаві передбачення щодо майбутнього людства, частина з яких лише нещодавно почали справджуватись. Нове ім’я в українській літературі, Маркіян Прохасько, видає у «ВСЛ» книжку про пошук ідеального міста — «Нестримна сила води»: цікава проза, напружені сюжети, несподівані перехрестя подій, ідей, доль.

Королівство шахраїв

Лі Бардуго, «Віват»

У наступному році «Віват» видасть продовження свого бестселера «Шістка воронів» Лі Бардуго. Знову команда неймовірних героїв буде змушена боротися з різного роду поганцями і для того, щоб вижити, і для того, щоб захистити свій світ. У видавництві вийде також всеохоплююча хрестоматія з історії мистецтва та роман, що належить до обожнюваної багатьма категорії «британських романів» — це «The Essex Serpent», у якому авторка Сара Перрі розповіла містичну, пригодницьку та пристрасну історію про кохання натуралістки та пароха, які намагаються розкрити таємницю легендарного зловісного Змія, що сіє жах серед мирних жителів графства Ессекс.

Чекай удома, коли повернуся

Ельчін Сафарлі, BookChef

Неймовірний успіх Сафарлі, автора романів про «кохання зі східними прянощами», триватиме і в наступному році. Після його щемливого «Про море мені розкажи» чекаємо на вихід «Чекай удома, коли повернуся», який розповідає про взаємини батька і доньки, про його намагання розповісти свою історію життя, про раптове, а інколи воно буває й запізнілим, усвідомлення того,  що все найрідніше і найзатишніше чекає на нас ніде інде, а саме вдома. Крім того, у BookChef вже пішла у друк книга про історію iPhone: «девайс № 1: Таємна історія  iPhone» Брайєна Мерчанта, яка увійшла до топу кращих бізнес-книг року за версією Financial Times та McKinsey-Business Book of the Year 2017. У видавництві вийдуть також знакові книжки у жанрі нон-фікшену: «Becoming Supernatural: How Common People Are Doing the Uncommon» Джо Діспензи, «Homo Deus» Юваля Ноя Харарі — продовження його бестселера «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього».

Нижче

Кіра Малко, «Нора-Друк»

Вже у першому кварталі «Нора-Друк» потішить нас новою якісною українською та перекладною прозою. Вже на підході дебютний роман — лауреат 3-ї премії «Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова»-2017 Кіри Малко. Роман «Нижче» — про нове життя Поліни, яка з маркетингового аналітика у Києві вирішила стати офіціанткою круїзного лайнера. Чому? Ми всі намагаємось втекти від себе або до себе справжніх, але чи вийде це у Поліни? У цьому році «Нора-Друк» познайомило нас із романізованим життям бразильських українців, дякуючи роману Марини Гримич «Падре Балтазао на прізвисько Тойво», а у наступному році нас чекає ближче знайомство з реаліями канадських українців у книжці Євгена Лакінського «Мій Квебек. Люди, мови і життя в Квебеку і навколишній Канаді». Це щира і дотепна розповідь автора, який народився і виріс в Україні, а в Квебеку живе звересня 2000 року. У видавництві вийдуть також біографії Енцо Феррарі і Ван Гога, нові романи Андрія Кокотюхи, Ірен Роздобудько, Наталки Тисовської і Олексія Волкова, а також гостросюжетні романи відомих англійських, норвезьких і канадських авторів.

Відкрите суспільство

Джордж Сорос, «Фоліо»

Джордж Сорос — відома та дещо контроверсійна фігура у світі бізнесу та філантропії. «Відкрите суспільство. Реформування глобального капіталізму» — книжка, у якій Сорос зібрав головні ідеї свого життя. Як зазначає сам автор, «ця книга – робота з практичної філософії: вона пропонує концептуальну схему, яка має стати керівництвом до дії. Ця схема вела мене і в зароблянні грошей, і у філантропічній діяльності, тож я вірю, що її можна застосовувати і до всього суспільства. На ній ґрунтуються панівні принципи організації глобального відкритого суспільства». Щодо планів видавництва на 2018-й висловлюється генеральний директор видавництва Фоліо Олександр Красовицький: «2018 рік почнеться двома першими томами Гусерля та Канта зі ще однієї нової серії «Бібліотека світової класичної наукової думки». На черзі — третій том відомої трилогії Драйзера «Стоїк» у серії «Зібрання творів» та чергові томи Фіцджеральда, Цвейга, Фейхтвангера в цій же серії та п’ятитомовик Михайла Булгакова російською. Серед найближчих планів — головна книга Джорджа Сороса «Відкрите суспільство», головний роман грузинської літератури ХХ сторіччя «Дата Туташхіа» Чабуа Аміреджібі, історичний роман литовського сучасного письменника «Гедімінас», у якому дія відбувається на території Волині та в Києві. У планах нові видання дитячих ілюстрованих книжок Юрія Винничука, Андрія Куркова, Марини та Сергія Дяченків, та повне видання творів Марини та Сергія більше ніж у 25 томах (перші 9 з них надійдуть у продаж ще в 2017 році). Також вийдуть ще чотири томи Історії Європейської Цивілізації під редакцією Умберто Еко і продовжиться серія «Ретророман» (6-8 романи одеської серії Ірини Лобусової та 1-2 романи харківської серії Ірини Потаніної)».

Ви, певно, жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака

Річард Фейнман, «Наш Формат»

У Нобелівського лауреата з фізики, творця квантової електродінаміки Річарда Фейнмана був товариш, який його дуже любив та цінував — Ральф Лейтон. Вони разом грали на ударних. Так ось, Лейтон довгі роки збирав та записував дотепні та серйозні історії з життя надзвичайного Фейнмана, людини, яка любила жарти та розіграші, а потім запропонував опублікувати всі ці курьйози. Також «Наш Формат» оолосив про видання більше десятка цікавих книжок у жанрі нон-фікшену, найочікуванішою з яких можемо назвати черговий бестселер Насіма Талеба «Антикрихкість».

 

Люди міленіуму

Дж. Г. Баллард, «Фабула»

Окрім культових романів про один з найцікавіших періодів історії Британської імперії, написаних Гіларі Мантел: «Вулфгол» та «Везіть тіла», видавництво «Фабула» видасть черговий гостросюжетний детектив про загадкові вбивства, таємні організації, спецслужби, у якому головному герою Маркхему доведеться розслідувати смерть дружини та отримати дуже несподівані відповіді на всі свої запитання.

Вони б і мухи не скривдили: Воєнні злочинці на суді в Гаазі

Славенка Дракуліч, «Комора»

У «Коморі» ми продовжуватимемо «знаходити» східно-європейських авторів. Так, за підтримки Фонду книжкових проектів центральної та східної Європи, незабаром вийде унікальне дослідження Славенки Дракуліч, яка спостерігала за воєнними злочинцями під час слухань у Міжнародному трибуналі в Гаазі про конфлікт у колишній Югославії. Авторка намагається знайти відповідь на запитання: чому «хороші» люди, які за звичайних умов «і мухи не скривдять», у певний момент обирають зло: вбивають, катують, принижують, брешуть? Крім того, незабаром на полицях з’явиться книжка дослідника Голодомору Джеймса Мейса «Комунізм і дилеми національного визволення: Національний комунізм у Радянській Україні 1918–1933 рр.», у якій ми знайдемо матеріали з монографії Мейса, вперше опублікованої ще 1983 року Гарвардським університетом, але аж дотепер не доступної українською. У 2018 у нас також буде нагода дізнатися все про фемінізм: про це розповість Тамара Марценюк у книжці «Чому не варто боятися фемінізму», а з третьої книги листів Лесі Українки — дізнатися більше про життя та філософію «останнього лицаря України». Для поціновувачів захопливих і трохи моторошних історій — нова книга Юркі Вайнонена «Німий бог».

Сон. Наука сну, або Пробудження після неспокійної ночі

Д’єго Калб, Ана Морено, «Видавництво Анетти Антоненко»

«Сон — це новий секс»- так кажуть у наш час недосипу, перевтоми та хронічного стресу. Тому після цікавих та пізнавальних книжок про секс, сміх, зло та прянощі у «Видавництві Анетти Антоненко» вийде книжка про сон. Сподіваємося, що в результаті її прочитання всім буде гарантовано доступний цей самий «новий секс». До того ж, видавництво планує вихід таких книжок, які, якщо чесно, краще всякого сну, принаймні для «запеклих» книголюбів: «найсвіжіший» роман  майстрині магічного реалізму Ісабель Альєнде «Там, за зимою» та збірка малої прози витонченої Клариси Ліспектор «Любовні марення».

Номер 1. Как стать лучшим в том, что ты делаешь

Ігор Манн, «Моноліт-Bizz»

У наступному році видавництво продовжить видавати найкращі книжки для бізнесменів. Так, незабаром матимемо змогу стати найкращими у обраній сфері діяльності — навчить нас цьому Ігор Манн. Для того, щоб стати найкращим потрібен системний підхід, то ж, підсумовуючи десятки реальних історій успіху, автор пропонує вам спеціальний чек-лист, який модифікується під ваші особливості, таким чином створюючи для вас ваш особистий алгоритм успіху. У 2018 «Моноліт-Bizz» також планує видати цікаву книжку з саморозвитку «100 способів змінити своє життя» Лариси Парфентьєвої, «Маркетинг без бюджету» Ігоря Манна, а також дві книжки Таіс Золотковської: дитяча «Ай-Кім, та друга — з креативного письма з робочою назвою «Пиши!»

— Читайте также: Чого хочуть жінки: 12 найжаданіших книжок на кожен місяць нового року