Крістіан Гемі, відомий як C215, створив у Львові мурал з прикордонником, який прощається з коханою

13.01.2023

Художник із Франції Крістіан Гемі, відомий як C215, створив мурал у Львові, де намалював прикордонника, який прощається зі своєю коханою на вокзалі. Про це повідомили у ДПСУ.

«Крістіан Гемі, відомий як C215, створив в Україні серію графіті. На одній із будівель він намалював прикордонника, який прощається зі своєю коханою на вокзалі«, — йдеться у повідомленні.

У ДПСУ зазначили, що мурал створений за відомою світлиною фотографа Associated Press Андрія Андрієнка, на якій зафіксований зворушливий момент прощання прикордонника Віталія зі своєю коханою Альбіною на залізничному вокзалі Краматорська. На третій день повномасштабної війни вони прощалися на пероні біля евакуаційного поїзда, що прямував на захід. Світлина розійшлася у ЗМІ та соцмережах, згодом її сюжет з’явився на стіні Литовської військової академії у Вільнюсі. Його намалював місцевий художник Лінас Казюленіс. А з легкої руки міністра оборони Литовської Республіки Арвідаса Анушаускаса, який опублікував зображення мурала на підтримку України у Твіттері, фото знову набуло поширення.

Нині мурал з цієї світлини є і у Львові.

У Держприкордонслужбі також повідомили, що герой цієї світлини продовжує службу у Краматорському загоні. У квітні закохані одружилися. Їхній шлюб у режимі онлайн засвідчив начальник Краматорського прикордонного загону, який отримав таке право на час війни. Згодом на Дніпропетровщині подружжя врешті змогло обмінятися обручками.

Як повідомлялося, паризький художник Крістіан Гемі також створив графіті на зруйнованих будинках Київщини.