Криптовалюти для мікротранзакцій: чому вони стають трендом?

Дехто помилково вважає, що використання криптовалют актуальне тільки для великих покупок, наприклад, нерухомості або транспорту. Співвідношення біткоїн/долар уже перевищило 100 тис. за 1 ВТС. Але це зовсім не означає, що крипта не може бути задіяна для мікротранзакцій — виплат невеликих сум у криптовалютах. Ці фінансові операції особливо зручні, коли йдеться про часті та невеликі перекази.

Де використовуються мікротранзакції

Існує безліч сфер, де вже неможливо обійтися без мікротранзакцій. Фахівці криптовалютної платформи Binance стверджують, що найчастіше такі операції затребувані у таких напрямах:

  • ігрова індустрія — унікальні предмети можна купувати за допомогою криптовалюти, можливо отримувати і винагороди від самої гри (чимало проєктів не просто винагороджують своїх гравців за певні досягнення, а й нараховують їм певні криптомонети за перебування на ігровій платформі);
  • цифрові товари або послуги — набагато зручніше використовувати для доступу до різних платформ криптовалюту (такий підхід дає змогу робити оплату поступово, а не одразу всією сумою, купувати частину послуг, наприклад, під час знайомства з можливостями певного онлайн-ресурсу);
  • децентралізація власності — мікротранзакції в цьому випадку застосовуються для швидкого обміну активами та спрощеного володіння з мінімальними комісіями;
  • транзакції між пристроями — у цій ситуації фінансові операції використовуються для обміну послугами, інформацією або ресурсами, що сприяє розвитку автономної та децентралізованої системи.

Такий підхід дає змогу звести до мінімуму зусилля з боку людини, а в деяких випадках – і повністю усунути її участь. Наприклад, вкрай зручно, якщо розумний будинок буде сам оплачувати комунальні послуги.

Швидкість, зручність і безпека мікротранзакцій

Блокчейн біткоїна часто критикують за тривале підтвердження транзакцій і зростання комісії (залежно від суми). Але вже давно розроблено рішення другого рівня, що дозволяють обходити цей недолік. Йдеться про Lightning Network. Це нововведення пропонує практично миттєвий обмін біткоїнами і мінімальну комісію, що робить мікротранзакції дійсно вигідним і ефективним інструментом.

Lightning Network створює офчейн-канали для проведення платежів. Розрахунки за транзакціями здійснюються на основному блокчейні тільки тоді, коли сторони вирішують закрити канал. Комісії в цьому випадку набагато нижчі. Тобто за допомогою Lightning Network уже зараз можна здійснювати покупки на невеликі суми – наприклад, оплачувати піцу або каву.

Мікротранзакції в децентралізованих мережах забезпечують можливість обмінюватися невеликими сумами в криптовалютах. Подібні рішення стають дедалі популярнішими, оскільки вони ефективні в різних галузях: від ігрових світів до обміну криптовалют між користувачами. Мережа Lightning Network дає можливість миттєво проводити операції за мінімальної комісії.