КИТ

КИТ: перформанс-павільйон без бар’єрів відкриють на ВДНГ

24 Березня 2025

КИТ — перформанс-павільйон без бар’єрів на ВДНГ. Проєкт створений з метою підтримати ініціативи, що формують сучасне культурне поле України. Зараз оголосили Open Call для пошуку пропозицій та концепцій, яким КИТ надасть підтримку. Як буде виглядати простір та які саме проєкти шукають? 

На новій локації відбуватимуться перформанси, концерти, виставки, освітні події та інші формати з безоплатним, платним або благодійним відвідуванням. У КИТ проходитиме й «Кураж» — планують шість заходів у 2025 році.

КИТ відкривають у дев’ятому павільйоні ВДНГ — це крита локація площею 3700 кв. м. За радянських часів він слугував місцем для демонстрації промислово-технічних досягнень, а у нульових перетворився на павільйон для знімань українських телешоу, після чого простір закрили на чотири роки.

Як прийшла ідея створення КИТ?

Головним партнером КИТ став Monobank. Його підтримка дозволить провести модернізацію павільйону, зробити простір безбар’єрним та реалізувати цю ініціативу. Уже почалися ремонтні роботи з оновлення вхідної групи, тамбурів та туалетів, щоб простір був інклюзивним для всіх. 

«КИТ — це вже наша спільна історія з mono вдовгу. Історія про віру в майбутнє України. Про розвиток суспільства через культуру, про важливість якісного дозвілля для тих, хто живе в реальності війни. Про натхнення, ментальне здоров’я, про те, що бачитимуть наші діти, де зустрічатимуться люди, щоб будувати нову Україну», — ділиться засновниця Альона Гудкова.

Директоркою перформанс-павільйону без бар’єрів стала Аня Лукашевич, яка багато років обіймала посаду директорки бренду FROLOV. Вона займатиметься кураторством роботи КИТ, його розвитком та наповненням. При відновленні простору ключовим завданням є зробити його безбар’єрним та зберегти унікальність. Команда планує відновити знамениту інсталяцію кита — 12-метрову медіаскульптуру, яка розташована біля входу в павільйон.

Після реставрації вона поверне свої початкові функції: знову змінюватиме кольори залежно від екологічної ситуації, буде підключена до системи моніторингу якості повітря та води, враховуватиме кількість опадів і пору року. До відновлення скульптури залучили її автора Валерія Коршунова. 

Як подати власний проєкт на проведення івенту? 

Поки ведуться роботи по реновації простору, команда вже оголосила Open Call для проєктів, митців, бізнесів на проведення івентів в павільйоні. Обмежень за напрямками немає: мистецтво, спорт, театр, музика — команда підтримуватиме як класичні, так і неконвенційні культурні течії, що розвиваються в Києві та по всій Україні.
Для відібраних проєктів, окрім простору, команда «Куражу» готова ділитися своєю експертизою в організації івентів будь-якого формату та масштабу. 

Щоб подати свій проєкт або ідею, необхідно заповнити гугл-форму