Блискучому актору й улюбленцю Нолана і Скорсезе, активному борцю за екологію та найзавиднішому холостяку сьогодні виповнюється 50 років.
Американський кіномагнат Лью Вассерман, якого вважають найвпливовішим голлівудським титаном, вважав, що справжнім Лео є лише на екрані. А поза його межами ді Капріо майже не існує. І справді, що ми знаємо про життя ювіляра? Чутки про черговий роман або цитати про збереження планети? Ким він є насправді, талановитий і дещо загадковий Леонардо? Кажуть, що здебільшого він обирає ролі реальних особистостей, аби відчути себе справжнім. До ювілею видатного актора пригадуємо найкращі фільми оскароносного Леонардо ді Капріо.
“Титанік”, 1997 рік
Епічна стрічка Джеймса Кемерона зробила актора знаменитим і подарувала всесвітню славу та обожнювання мільйонів жінок. Фільм став одним із рекордсменів за кількістю номінацій та отриманих «Оскарів». 11 нагород із 14 номінацій дісталися фільму-катастрофі. Проте того разу Лео не отримав свою статуетку за головну чоловічу роль.
Тоді виконавець ролі Джека навіть не прийшов на церемонію вручення премій. І це був далеко не єдиний випадок, коли сподівання фанатів ді Капріо не виправдовувалися. Проте подальшими великими ролями Лео довів свої здібності талановитого драматичного актора.
«Банди Нью-Йорка», 2002 рік
Американський історичний кримінальний фільм, події якого розгортаються у Нью-Йорку 19 століття. Це була перша спільна робота актора з Мартіном Скорсезе. Режисер неодноразово переписував сценарій і змінював концепцію фільму. А потім взагалі вирішив продати ідею. Саме Лео відмовив Скорсезе тільки тому, що понад усе хотів зніматися в його стрічці.

«Мартін Скорсезе завжди був моїм улюбленим режисером, працювати з ним було моєю мрією. Ви не повірите, але якби мені в ті часи запропонували віддати за такий привілей пару пальців, то я погодився б!»
Дії переносять нас у ХІХ століття. Актор виконав роль Амстердама — сина вбитого у вуличному зіткненні іммігранта, ватажка банди ірландців Веллона. Тоді герой Ді Капріо потрапляє до виправної школи та готує план помсти кривднику свого батька.
“Авіатор”, 2004 рік
Біографічна драма про життя американського мільйонера, авіаконструктора та кінопродюсера Говарда Г’юза. Фільм заснований на книзі Чарльза Хігама «Говард Г’юз: таємне життя».

Льотчик, бізнесмен і плейбой хотів змінити світ і прагнув контролювати все до найдрібніших деталей. Він підкорює серця голлівудських акторок, стає фінансово успішним і розробляє швидкісні військові винищувачі. Проте Говард Г’юз, який має, здається, все, не може знайти спокій — його переслідують нав’язливі ідеї та напади тривожності. «Авіатор» — історія про людину, яка прагне ідеалу та поступово втрачає себе.
За роль Г’юза актор отримав «Золотий глобус» і чергову номінацію на «Оскар». Проте й тоді премія дісталася не йому.
«Відступники», 2006 рік
За сюжетом поліцейський під прикриттям та кріт у поліції проникають в ірландську банду в Південному Бостоні та намагаються впізнати один одного.

У стрічці змужнілий Леонардо ді Капріо майстерно зіграв двоїстого персонажа: жорстокого на вигляд і психічно неврівноваженого бойовика. Та насправді він виявився щирим і сміливим хлопцем із добрим серцем.
На церемонії «Оскар» 2007 року “Відступників” назвали фільмом року. Загалом картина була представлена у п’яти номінаціях та отримала премії за найкращий фільм, найкращу режисуру, адаптований сценарій та монтаж.
“Острів проклятих”, 2010 рік
Лікарня для особливо буйних пацієнтів розташована на віддаленому острові. Два пристави прямують туди, щоб розслідувати зникнення однієї з пацієнток. Маршал Тедді Деніелс розслідує втечу Рейчел Соландо, яка втопила дітей. Але герой Ді Капріо використовує розслідування як привід: у тій же божевільні сидить монстр, який убив дружину Тедді. Під час розслідування чоловікам доведеться зіткнутися з брехнею, ураганом і смертельним бунтом мешканців лікарні.
Це четверта поспіль робота Леонардо ді Капріо з Мартіном Скорсезе після фільмів “Банди Нью-Йорка”, “Авіатор” та “Відступники”.
“Початок”, 2010 рік
Науково-фантастичний трилер Кристофера Нолана. Режисер працював над сценарієм майже 10 років. За сюжетом злодій викрадає корпоративні секрети за допомогою технології обміну снами. До того ж отримує завдання — внести ідею в голову генерального директора. Трагічне минуле чоловіка може приректи проєкт та його команду на катастрофу.
У березні 2024 року фільм посідав 14-ту позицію у списку 250 найкращих фільмів за версією IMDb.
“Вовк з Волл-стріт”, 2013 рік
Ще одна драма Маріна Скорсезе, заснована на реальних подіях. Ді Капріо в ролі підприємця-початківця підкорює світ великих грошей. Це яскрава історія запаморочливого злету й падіння Джордана Белфорта, до якого зрештою приходить просвітлення.
«Вовк з Волл-стріт» — одна з найкращих спільних робіт Ді Капріо та Скорсезе. У картині багато яскравих та відвертих сцен — «американська мрія» тут розкривається зовсім з іншого боку. Це пронизливий фільм про людський цинізм і те, як насправді виглядає шлях до багатства та успіху.
«Великий Гетсбі», 2013 рік
Драматичний фільм за романом Френсіса Скотта Фіцджеральда. Події стрічки розгортаються в Америці 1920-х років. Нік Каррауей — випускник університету й ветеран Першої світової війни. Хлопець переїжджає на Лонг-Айленд, де мешкає його троюрідна сестра Дейзі разом із чоловіком Томом.

Нік знайомиться із загадковим Джеєм Гетсбі. Його багатий сусід не любить говорити про своє минуле. Натомість він влаштовує дивовижні вечірки. Каррауей дедалі зближується з таємничим мільйонером. Він опиняється у буржуазному світі з його любовними інтригами й таємницями.
Фільм відрізняють розкішні інтер’єри маєтків, костюми та ретельно обрані саундтреки.
«Уцілілий», 2015 рік
Драматичний трилер Алехандро Гонсалеса Іньярріту. Картина розповідає про колоніста Г’ю Гласса, який став на шлях помсти тим, хто залишив його помирати від ран, отриманих у сутичці з ведмедем. Стрічку засновано на реальних подіях. Через брак інформації про прототипа сценарісти прикрасили деякі моменти. Проте битва з ведмедем, перелом ноги і безнадійно складний шлях додому залишилися незмінними.

«Я можу назвати вам 30 або 40 речей, які були для мене найважчими з усього, що я колись робив раніше. Це був і захід у крижану річку, і сон у туші тварини, і навіть те, що я їв на знімальному майданчику. Я терпів обпікаючий холод і постійно перебував під загрозою обмороження», — розповідав актор.
Ця стрічка принесла актору довгоочікуваний “Оскар”. Коли Ді Капріо піднімався на сцену по нагороду, зал аплодував стоячи. У своїй промові актор подякував за підтримку сім’ї та Мартіну Скорсезе. Також Леонардо закликав боротися зі зміною клімату задля збереження планети для майбутніх поколінь.
«Не дивіться вгору», 2021 рік
Американська комедія у жанрі політичної сатири. Це найнезвичайніший фільм-катастрофа останніх років. За сюжетом аспірантка-астроном Кейт Дібаскі виявляє астероїд, що мчить до Землі. Про відкриття вона повідомляє професору Рендаллу Мінді. Досвідчений вчений розраховує траєкторію астероїда і жахається — якщо курс небесного тіла не змінити, то через пів року воно зіткнеться з Землею і знищить все життя на планеті.
Дібаскі і Мінді поспішають поділитися своїм лякаючим відкриттям зі світом, але всі раптово відмовляються їх слухати. Вони намагаються попередити уряд США та інші країни про небезпеку і закликають до рішучих дій, але серед брехливих новин і скандалів їх не сприймають серйозно і не вірять їм. Весь світ поступово божеволіє — хтось мріє про падіння комети, а хтось заперечує її існування.
“Не дивіться вгору” — гострий і місцями занадто прямолінійний сатиричний фільм, який висміює вади сучасності. У ньому справжньою загрозою для Землі стає не астероїд, а продажні політики, наївні користувачі соцмереж та просто дурні люди.
«Вбивці квіткової повні», 2023 рік
Ще одна кримінальна драма Мартіна Скорсезе, яка вийшла у жовтні цього року. Леонардо ді Капріо знову у головній ролі, а фільм мав неймовірний успіх і став одним із найяскравіших в його акторській кар’єрі.

Події відбуваються в Оклахомі у 1920-х роках. У центрі сюжету — серія вбивств людей з корінного народу Оседжі після виявлення нафти на землях племен. Ернеста Беркхарта, який відслужив у Франції кухарем під час Першої світової війни, приїжджає до свого дядька. Той є великим землевласником та скотопромисловиком. Дядько вмовляє Ернеста закрутити роман із Моллі Кайл, дівчиною із заможної родини. Але лише для того, щоб позбавитися цієї сім’ї та отримати права на володіння її землею.
Прем’єра фільму «Вбивці квіткового місяця» відбулася на 76-му Каннському кінофестивалі 20 травня 2023 року.
Читайте також:
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram