Лікарні та стоматології: як працює медична система у Києві

З початку квітня робота лікарень почалася відновлюватися у повному об'ємі

06.05.2022

Від початку війни лікарні — як державні, так і приватні — скасували планові операції, а звертатися до лікарень просили лише у невідкладних випадках. Те ж саме стосувалося й стоматологій. Не припиняли працювати лише відділення, що надають допомогу невиліковно хворим.

З початку квітня робота лікарень почалася відновлюватися у повному об’ємі. Про роботу медичних установ у Києві читайте у матеріалі WoMo.

Робота державних лікарень та стоматологій

Наразі медична система Києва працює у посиленому режимі. Містяни отримують онкологічну, нефрологічну, стоматологічну та ендокринологічну допомогу, хворі на діабет забезпечені інсулінами – вони можуть їх отримати як за електронними, так і за паперовими рецептами. Пацієнти з хворими нирками проходять процедури діалізу.

Київський міський центр крові з перших днів забезпечує усі заклади необхідними компонентами крові.

Працює Київський міський клінічний онкологічний центр, фахівці якого надають усю необхідну медичну допомогу онкохворим. Це і обстеження: працює радіологічне відділення центру, і лікування: проведення хіміо- та променевої терапії. Також у центрі працює гаряча лінія для консультацій онкохворих пацієнтів та їх родичів: (044) 365 07 62. Звертатися можна щоденно з 10:00 до 13:00.

Жодного дня не припиняли роботу шість паліативних відділень, в яких надають допомогу невиліковно хворим:

  • Київська міська клінічна лікарня №2 – 099 338 50 38;
  • Київська міська клінічна лікарня №6 – (044) 497 79 49;
  • Київська міська клінічна лікарня №10 – (044) 525 20 90;
  • Київська міська клінічна лікарня №18 – (044) 293 24 28; 050 711 89 63;
  • Олександрівська клінічна лікарня м. Києва – 050 939 89 93;
  • Київський міський клінічний онкологічний центр – 067 703 60 70.

Також  у столиці поновлено виконання планових операцій. Зокрема це офтальмологічні операції із заміни кришталиків, операції на серці, заміна суглобів та інші.

У КМДА запевнили, що у ситуаціях, коли неекстрені операції дозволяють уникнути тяжких наслідків для здоров’я пацієнта, планові госпіталізації в столиці проводитимуться безвідмовно.Наразі заклади охорони здоров’я можуть виконувати планові операції у випадках, якщо понад 50% ліжок хірургічного профілю вільні, оскільки в умовах війни має бути резерв ліжок для надання медичної допомоги пораненим та тим, хто без лікарського втручання не має шансів вижити.

Витратні матеріали для низки операцій закуповуються коштом міського бюджету, тож є для киян безкоштовними.

Також на базі Київської міської клінічної лікарні № 4 запрацювало новостворене офтальмологічне відділення, оснащене найсучаснішім обладнанням. У відділенні вже приймають ургентних дорослих пацієнтів: щодня з 09:00 до 17:00, а двічі на тиждень – у вівторок і суботу – цілодобово. Ліцензію на надання допомоги дітям лікарня отримала, тож невдовзі тут лікуватимуть і маленьких киян. З терміновими невідкладними станами звертатися можна як за направленням лікаря, так і самостійно.

Не припиняли роботу столичні травмпункти, куди містяни можуть звертатися за потреби.

Працюють медики і в закладах первинної медико-санітарної допомоги та в консультативно-діагностичних центрах. Тут містяни можуть отримати медичну допомогу у сімейних лікарів та вузькопрофільних спеціалістів, незалежно від того чи підписана у вас декларація з лікарем. Адреси Центрів первинної медико-санітарної допомоги за посиланням. У разі відмови в наданні медичної допомоги, неможливості записатися на прийом – необхідно повідомити на «гарячу» лінію Департаменту охорони здоров’я: 044-278-41-91.

Також відновлюється надання планової стоматологічної допомоги. Підрозділи «Київської стоматології» працюють із понеділка до п’ятниці з 10:00 до 16:00. Детальніше про графік роботи читайте тут.

Робота приватних клінік та стоматологій

Приватні медустанови також відновлюють свою роботу та повертаються до стандартного графіку.

Так, мережа клінік «Медіком» у Києві з 8 квітня відкрила амбулаторний прийом пацієнтів на Оболоні та Печерську, працює хірургічний і терапевтичний стаціонар. Безкоштовно надаються лікарські консультації та діагностика для ЗСУ, ТРО, ДСНС, поліції, прикордонників, які отримали травми або гострий стан при виконанні своєї роботи.

У той же день відновили планові операції у клініках «Оберіг», також почали консультувати вузькі спеціалісти та проводити діагностику, працює стаціонар. Деякі спеціалісти поки проводять консультації онлайн чи телефоном. Крім того, клініка відновила роботу своєї «швидкої».

Мережа клінік «Добробут» також поступово відновлює роботу у всіх філіалах, а у госпіталі на вул. Сім’ї Ідзиковських, 3 проводять безоплатні планові та термінові операції, госпіталізації. А завдяки фінансуванню від фонду «Таблеточки» від 20 квітня мережа може безоплатно надавати допомогу невиліковним та важкохворим пацієнтам.

Із 28 березня відкриваються клініки мережі «Амеда» та «Оксфорд Медікал«.