Lipton, Rexona, Dove, Domestos: британську корпорацію Unilever внесли до списку спонсорів війни

04.07.2023

Британського виробника споживчих товарів Unilever внесли до переліку міжнародних спонсорів війни.

Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

Компанія є одним зі світових лідерів на ринку харчових продуктів та товарів побутової хімії. Їй належать понад 400 брендів,  серед яких Rexona, Dove, Domestos, Axe, Calve, Rama, Brooke Bond, Lipton, Crème Bonjour, CIF, Knorr, Sunsilk, Timotei CLEAR, Чиста Лінія та інші.

Читайте також: Бренди Bershka, Zara та Pull&Bear повертаються на російський ринок

Зазначається, що підставою внесення до списку спонсорів війни компанію Unilever стало те, що підприємства корпорації досі працюють у рф і сплачують податки в російський бюджет.

Як заявляє НАЗК, їхня голова мета – тиснути на компанії, щоб їм було репутаційно невигідно далі працювати у рф.

«У рф в Unilever працюють понад 3000 співробітників. У 2022 році на частку російського бізнесу припало 1,4% обороту Unilever і 2% її чистого прибутку, який у 2022 році зріс на 24,9% в порівнянні з 2021 і склав €8,03 млрд. Виторг компанії зріс до €60,1 млрд (+14,5%). Продажі Unilever виросли у всіх категоріях, найбільше — продажі косметики (+20,8%)», — повідомляє НАЗК. 

Читайте також: Власник мережі KFC та Pizza Hut продав бізнес у росії

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну компанія пообіцяла призупинити весь імпорт та експорт своєї продукції в росію та з неї, а також припинити всі медійні й рекламні витрати. Однак упродовж року війни прибуток Unilever Russia подвоївся з 4,8 мільярда рублів у 2021 році до понад 9,2 мільярда рублів 2022 року.

Читайте також: Tinder покидає росію через путіна: подробиці

Крім того, як додають у НАЗК, завдяки отриманому значному прибутку (+91%) «Юнілевер Русь» вдалося збільшити капітал до 34,5 мільярда рублів у 2022 році з 25,3 мільярда рублів у 2021 році, або на +37%. Податків до бюджету рф за 2022 рік «Юнілевер Русь» заплатило близько 50 мільйонів доларів.