Лише 1 із 25 застосунків для репродуктивного здоров’я захищає дані користувачок

На тлі заборони абортів у багатьох американських штатах Mozilla Foundation вирішила перевірити політику конфіденційності й безпеки 25 застосунків для відстеження місячних і вагітності

23.08.2022

Лише 1 із 25 застосунків для відстеження репродуктивного здоров’я захищає особисті дані користувачок.

Про це пише Bazilik Media з посиланням на Adweek.

Автори дослідили програми Flo, Glow, Period Calendar Period Tracker, My Calendar Period Tracker і більше. Ці програми отримали попереджувальну позначку Privacy Not Included («Конфіденційність не включена»). За результатами лише одна програма під назвою Euki не збирає дані користувачів і дає їм більше контролю над своїми даними.

Також 18 із 25 досліджуваних застосунків мали «розпливчасту» політику конфіденційності. У них не було чітких інструкцій щодо того, як вони обмінюються даними з правоохоронними органами США.

«За одну ніч програми та пристрої, яким довіряють мільйони людей, можуть використати для судового переслідування людей, які бажають зробити аборт, — сказала Ешлі Бойд, віцепрезидентка Mozilla з адвокації. — Наше дослідження засвідчує, що користувачі повинні двічі подумати, перш ніж використовувати більшість програм для репродуктивного здоров’я. Їхня політика конфіденційності повна лазівок, і вони не можуть належним чином захистити інтимні дані».

Mozilla Foundation виявили, що деякі застосунки просять користувачів заповнити додаткові відомості, які потім продають стороннім компаніям для таргетованої реклами.

8 із них також не відповідали мінімальним стандартам безпеки Mozilla, наприклад, дозволяли використовувати слабкі паролі.

Новини партнерів