Лише 2% українців добре ставляться до росіян — опитування КМІС

Ставлення українців до росії поступово погіршувалось упродовж останніх трьох років

Якщо в лютому 34% українців добре ставилися до росії, то зараз їх 2% — про це свідчить опитування КМІС.

Про це розповів заступник директора Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Антон Грушевський в ефірі Громадського радіо.

За даними  опитування, що проводили 13-18 травня, показує рекорд — 92% українців погано ставляться до росії.

«Приходить розуміння того, що росія — справжній агресор, який хоче наші території, руйнує наші міста, який знищує наше населення. Це змушує переосмислити свої позиції», — зазначив Грушевський.

У дослідженні йдеться, що ставлення до росії поступово погіршувалось упродовж останніх трьох років. Наприклад, у листопаді 2021 року 47% українців негативно ставились до росії, а 39% — позитивно. За декілька тижнів до вторгнення у лютому 2022 року 34% респондентів заявили, що добре ставляться до Росії, а про погане ставлення сказали 50%Різка зміна ставлення відбувалась за місяці повномасштабного вторгнення. Водночас соціологи наголошують, що 2%, які все ще позитивно ставляться до росії, — це приблизно 500 тисяч людей.

У всіх регіонах України абсолютна більшість жителів погано ставиться до росії: на півдні — 90%, на сході — 85%, у центрі — 95% та на заході — 93%.

82% українців, які продовжують проживати на окупованій після 24 лютого 2022 року території негативно ставляться до росії, і лише 6% — позитивно.