Лише 2% українців добре ставляться до росіян — опитування КМІС

Якщо в лютому 34% українців добре ставилися до росії, то зараз їх 2% – про це свідчить опитування КМІС.

Про це розповів заступник директора Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Антон Грушевський в ефірі Громадського радіо.

За даними  опитування, що проводили 13-18 травня, показує рекорд — 92% українців погано ставляться до росії.

«Приходить розуміння того, що росія — справжній агресор, який хоче наші території, руйнує наші міста, який знищує наше населення. Це змушує переосмислити свої позиції», — зазначив Грушевський.

У дослідженні йдеться, що ставлення до росії поступово погіршувалось упродовж останніх трьох років. Наприклад, у листопаді 2021 року 47% українців негативно ставились до росії, а 39% — позитивно. За декілька тижнів до вторгнення у лютому 2022 року 34% респондентів заявили, що добре ставляться до Росії, а про погане ставлення сказали 50%Різка зміна ставлення відбувалась за місяці повномасштабного вторгнення. Водночас соціологи наголошують, що 2%, які все ще позитивно ставляться до росії, — це приблизно 500 тисяч людей.

Боротьба за людей: які рішення працюють у 2026 році

8 липня 2026 року в Києві HR Wisdom Summit 2026 об’єднає HRD, CEO та керівників компаній для обговорення найгостріших викликів ринку праці. Учасники говоритимуть про утримання талантів, адаптацію ветеранів, нові моделі управління командами та розвиток навичок, необхідних бізнесу вже сьогодні.

У всіх регіонах України абсолютна більшість жителів погано ставиться до росії: на півдні — 90%, на сході — 85%, у центрі — 95% та на заході — 93%.

82% українців, які продовжують проживати на окупованій після 24 лютого 2022 року території негативно ставляться до росії, і лише 6% — позитивно.