Лише 40 % жінок, які зазнали насильства, звертаються по допомогу до офіційних установ

Проблема полягає в тому, що часто жінки не ідентифікують сигнали насильства або бояться чи соромляться про нього розказати

домашнее насилие в Украине
09.12.2022

Лише 40% жінок, які зазнали насильства, звертаються за допомогою до офіційних установ.

Такі данні наводить ООН Жінки.

«З початком повномасштабної війни, ризики прояву гендерно зумовленого насильства проти жінок і дівчат, зокрема домашнього насильства, що є однією з найбільш гострих соціальних проблем в Україні, зросли в рази. Ситуація загострюється ще й через те, що жінки й дівчата часто можуть помилково вважати, що шукати допомоги та боротися з домашнім або гендерним насильством зараз «не на часі». Однак війна не скасовує потребу протидіяти насильству, а також говорити про ці проблеми на весь голос», — йдеться у звіті.

На думку Ецуко Іноуе, Міжнародної програмної керівниці із запобігання сексуальній експлуатації та нарузі, координаторки з гендерних питань Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, проблема полягає в тому, що часто жінки не ідентифікують сигнали насильства або бояться чи соромляться про нього розказати. Однак зараз саме час перестати мовчати про це і сказати категоричне «ні» домашньому та гендерно зумовленому насильству.

Нагадаємо, від 25 листопада до 10 грудня в Україні триває кампанія 16 днів без насильства. Це щорічна міжнародна кампанія, до якої щорічно долучається Міжнародна організація з міграції (МОМ). Кампанія розпочалася 25 листопада – у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок та дівчат, а закінчується 10 грудня, у День прав людини.

Цьогоріч кампанія МОМ охоплює ще й найбільш уразливі до гендерно зумовленого насильства групи населення, які нерідко залишаються поза увагою, зокрема чоловіків і хлопчиків та людей з інвалідністю.