Львівська міська рада на засіданні виконавчого комітету затвердила зміни у документообігу. Відтепер у документах органів місцевої влади відповідно до нового правопису мають використовувати фемінітиви. Про це повідомили на офіційному сайті ЛМР.
Так, згідно із затвердженими змінами, в усіх офіційних документах при вказуванні жіночих посад, позначених іменниками чоловічого роду, необхідно вживати іменники жіночого роду.
«Згідно з новим українським правописом, який затвердили ще у 2019 році, в усіх офіційних документах та внутрішніх листах необхідно вживати іменники жіночого роду, коли йдеться про жіночі посади», — зауважила Мар’яна Дюганчук, керівниця управління адміністрування послуг Львівської міської ради.
Новий варіант українського правопису затверили у 2019 році. Саме він передбачає використання фемінітивів. Львівська міська рада зазначила, що перехідний період тривав 5 років, і вже з 2024 року ці зміни стали обов’язковими для офіційного листування.

22 травня Кабмін схвалив правопис української мови у новій редакції. Документ замінив стару редакцію правопису 1992 року. У новому правописі, зокрема, затвердили використання та найпродуктивніші моделі творення фемінітивів.
Фемінітиви позначають жінок за різними характеристиками. Це роль у родині, національність, професія, посада чи сфера діяльності. Їхня особливість у тому, що вони можуть бути альтернативними чи парними відповідним поняттям чоловічого роду. Наприклад, «вчитель» і «вчителька», «продавець» і «продавчиня», «верстальник» і «верстальниця». Фемінітиви утворюються виключно від іменників-істот. Вони стосуються здебільшого професійної діяльності жінок.
Читайте також: Олена Малахова: «Фемінітиви — не данина моді, вони властиві українській мові як системі»
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram