Львівський бренд «Ґроно» випустив ялинкові прикраси із картинами Казимира Малевича: фото

20 Листопада 2023

Український бренд «Ґроно» презентував серію ялинкових куль за мотивами творчості Казимира Малевича.

Про це йдеться на Instagram-сторінці бренда.

Зазначимо, що до колекції увійшло вісім ялинкових куль. Вони складені у два подарункові набори — «Супрематизм» (напрям, який у мистецтві, власне, і започаткував Малевич) та «Українське село».

Читайте також: Казимира Малевича визнали українським художником: подробиці

Кожна ялинкова прикраса відтворює окремі фрагменти картин Малевича, який вважав себе українцем і протягом усього життя стверджував, що саме село сформувало його художнє бачення світу.

“Мистецтвознавці відстежують схожість між супрематизмом Малевича і геометричним розписом, який використовувався для подільських хат та писанок. Традиційно писанки покриваються астральними візерунками, на них відтворюється магічний код зі стихій (земля, вогонь, вода). Такі ж візерунки можна побачити і у творах Малевича, оскільки його безпредметний живопис натхненний«живою предметістю» елементів традиційної української культури”, — пише бренд. 

Читайте також: Український бренд «Ґроно» презентував колекцію декору за мотивами розписів Поліни Райко: фото

Для Малевича село було потужним джерелом сили та натхнення. Наївні, чисті пейзажі, що переливаються жовто-багряними і зеленими тонами:

“Село займалося мистецтвом (цього слова я тоді не знав). Словом, воно робило такі речі, які мені дуже подобалися. У цих ось речах і крилася таємниця моїх симпатій до селян. Я з великим хвилюванням дивився, як роблять селянки розписи, і допомагав їм мазати глиною підлогу хат і робити візерунки на печах”.

Читайте також: На Київщині зведуть музей української художниці Марії Примаченко: фото

Усі кулі виготовлені з видувного скла, розписані вручну та упаковані в чорну подарункову коробку з концептуальним посиланням до «Чорного квадрата». Придбати різдвяні прикраси можна на сайті grono.shop.

«Малевич — це, напевно, один з найвідоміших українських художників у світі. Та, на жаль, ще не всі знають, що він український митець. Навіть в Україні про це далеко не всі знають. Тому, такі творчі експерименти, які приносять в наше буденне Малевича — допомагають його повернути в нашу свідомість, як українського художника, — пише Оксана Семенік, журналістка, мистецтвознавиця, яка веде популярний англомовний Twitter про українське мистецтво, активно відстоює українську спадщину в закордонних музеях.