ляльки-немовлята

Гіперреалістичні ляльки-немовлята набирають популярності у США

10 Квітня 2025

У США зростає популярність ляльок, які зовні майже не відрізняються від справжніх немовлят. Люди «усиновлюють» їх, наче реальних дітей. Про це розповідає The Times.

Таким лялькам дають імена, прикріплюють ідентифікаційні бирки, проводять спеціальну церемонію «виписки», а іноді навіть додають силіконову плаценту. Вартість таких виробів коливається від 250 до 1000 доларів. Для багатьох жінок ці ляльки стають підтримкою, допомагаючи впоратися з пережитою втратою, самотністю чи тривогою.

Виготовляють такі ляльки-немовлята у спеціалізованих майстернях. Одна з таких студій — Dreamshyre nursery у Флориді, яка оформлена у стилі справжнього пологового будинку. Тут усе в пастельних кольорах, є пелюшки та навіть працівниці у формі медсестер. Власниця студії Марія Трігг називає купівлю ляльки процесом «усиновлення». Адже клієнти отримують свідоцтво про народження і навіть зважують та вимірюють зріст новонароджених іграшок.

За словами Трігг, замовляють такі ляльки і родини з дітьми, і дорослі люди, які пережили важкі втрати, зокрема смерть дитини, викидень чи безпліддя. Наприклад, клієнтка Пеггі Мінкі придбала свою першу гіперреалістичну ляльку після смерті сина, назвала її його іменем і тепер має вже десять таких ляльок. Вона розуміє, що це не справжня дитина, але наголошує, що ляльки дуже допомагають їй і багатьом іншим людям, хоч не всі це розуміють.

Марія Трігг розповідає, що іноді люди негативно ставляться до її заняття, називаючи це «божевіллям», «грою в смерть» або навіть звинувачуючи у пропаганді залежності. Проте сама вона переконана, що ляльки-немовлята є лише способом прожити певні емоції й творчим процесом, який приносить задоволення та радість.