“Малюючи мапу від минулого в майбутнє”: українські діти приєдналися до воркшопу Алевтини Кахідзе в Будинку Анни Франк

16-17 вересня у Будинку Анни Франк відбувся майстер-клас «Малюючи мапу від минулого в майбутнє» під керівництвом художниці Алевтини Кахідзе

воркшоп Алевтини Кахідзе в Будинку Анни Франк
22.09.2023

Ця довгоочікувана подія стала платформою для 40 українських дітей-мігрантів віком 10-16 років, які наразі проживають у Нідерландах, щоб спілкуватися, досліджувати свою творчість та налагоджувати довіру та взаємодію в спільному просторі.

«У мирний час діти потребують уваги та підтримки. Під час вторгнення ця потреба значно зростає, особливо для тих, хто через війну змушений покинути рідний дім. Ми з дітьми майже рік були далеко від дому, і я бачила як їм було важко. З кожною сумною новиною страх і туга за домом тільки посилювалися. Щоб полегшити цей біль для українських дітей, ми й організували для них майстер-клас, аби знайти нових друзів, згуртуватися та підтримати один одного. Ця подія також показала їм, що людям важливий їхній досвід, і вони не самотні»,  — розповіла візіонерка проєкту Христина Храновська. 

Ця ініціатива була не просто мистецьким заходом — це був міст між історіями. Захід розпочався з проникливої подорожі будинком Анни Франк, яка розкриває трагічну, але повну надії розповідь про Анну та її щоденник. 

Потім Алевтина Кахідзе взяла на себе керівництво, проводячи дітей через інтерактивну мистецьку сесію. Використовуючи спеціально підібрану книжку-розмальовку, діти пов’язали історію Енн зі своїми розповідями про війну.

«Мистецтво має трансформаційну силу, яка дозволяє нам подорожувати від будь-якого минулого до численних майбутніх. Воно дозволяє нам уявляти, конструювати та вибирати з цих майбутніх найперспективніші. Я твердо вірю в концепцію «майбутнього», а не унікальне «майбутнє». За допомогою цього семінару ми прагнули запропонувати дітям платформу, де вони могли б досліджувати свій творчий дух, осмислювати своє минуле та, зрештою, накреслити власні шляхи до майбутнього, яке вони собі уявляють», – поділилася Алевтина Кахідзе.

Протягом усього заходу були присутні психологи та арт-терапевти, які дбали про те, щоб процес був терапевтичним, безпечним та емоційно збалансованим для всіх учасників.

Цей захід є частиною виставки «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей», яка з 17 серпня по 24 вересня проходить у Ратуші Амстердама. Проєкт, ініційований Христиною Храновською, демонструє особисті історії дітей та підлітків, які були свідками та документували війну в Україні.

Проєкт «Щоденники війни» став можливим завдяки ініціативі Христини Храновської, керівництва ГО «Порт Культури», та підтримці поважних партнерів та зацікавлених сторін, зокрема Міністерства закордонних справ України, Посольства України в Королівстві Нідерланди, Мерія Амстердама, Будинок Анни Франк, Благодійний фонд «Діти героїв», Благодійний фонд «Голоси дітей», Platform Tu, програма Empatia.

Про Христину Храновську

Христина Храновська, візіонер та ініціатор проєкту «Щоденники війни», протягом останніх 15 років займається розширенням можливостей молодого покоління через соціальні, освітні та культурні ініціативи. Вона активно сприяла збереженню етнокультурних традицій, щорічно організовуючи українські Різдвяні свята. У відповідь на повномасштабне вторгнення Росії вона переключилася на створення соціальних проєктів, які вирішують нагальні проблеми.

 Христина Храновська та Алевтина Кахідзе

Про будинок Анни Франк

Організація Будинок Анни Франк була заснована 3 травня 1957 року, одним із засновників був Отто Франк. Будинок Анни Франк — це незалежна організація, яка займається збереженням місця, де Анна Франк переховувалась і писала свій щоденник під час Другої світової війни. Організація доводить історію життя та творчість Анни Франк до відома якомога більшої кількості людей у всьому світі, частково з метою підвищення обізнаності про небезпеку антисемітизму, расизму та дискримінації, а також про важливість свободи, рівних прав і демократії.