Маргарита Бурковська отримала кінопремію Septimius Awards у категорії «Найкраща європейська акторка»: фото

Ріта Бурковська

У Нідерландах українська акторка Маргарита Бурковська перемогла на церемонії Septimius Awards у категорії «Найкраща європейська акторка» за роль у стрічці “Бачення метелика” (Butterfly vision) режисера Максима Наконечного.

Про це пише Укрінформ.

Зазначається, що церемонія нагородження Septimius Awards відбулася в Амстердамі 26 вересня 2023 року.

“Стоячи тут, я просто хочу нагадати собі, чому було так важливо зіграти цю роль про війну на моїй Батьківщині. Якось я почула історію від українських волонтерів. Це було на початку російської агресії у 2014 році. Група українських волонтерів перевозила тіло загиблого героя. І в цей момент люди відверталися, ховали очі від українських волонтерів, від вантажівки, на якій був знак “Вантаж-200”, тобто, це означає перевезення тіл загиблих з фронту. І мені від цього стало так боляче. І я зрозуміла, що хочу бути частиною суспільства, яке хоче визнавати смерть загиблих героїв, яке хоче дивитися правді в очі. Тож дякую вам за те, що ви не відвертаєтесь. Я вважаю, що це дуже, дуже важливо”, — сказала Бурковська зі сцени після вручення їй нагороди.

Бачення метелика

Фото: ukrinform.ua

Читайте також: Український фільм «Бачення метелика» здобув престижну нагороду

Акторка також зазначила, що ця нагорода присвячена захисникам України.

“Всі наші серця та думки з людьми, які борються за незалежність нашої країни. Вони зараз знаходяться на передовій і кожен момент для них може стати останнім”, — сказала Бурковська.

Читайте також: Український фільм «Бачення метелика» за тиждень прокату зібрав значну суму

Нагадаємо, фільм «Бачення метелика» — це дебютна повнометражна робота українського режисера Максима Наконечного. Головну роль у ній він віддав Ріті Бурковській, яка зіграла аеророзвідницю з позивним «Метелик», що повернулась з полону. Її чекали рідні, друзі, побратими та коханий. Але нове життя принесло нові виклики.

Septimius Awards — це престижна кінонагорода, яка зосереджена на відкритті нових незалежних талантів, підтримує візіонерські фільми, об’єднує всі аспекти кінопроцесу та різні жанри, включаючи художні та документальні фільми, анімацію, телесеріали та сценарії.

Новини партнерів