Марічка Довбенко: Усі ми дорослі люди і розуміємо, чим ми займаємося «У ЛІЖКУ»

30.06.2023

Авторка ”У ЛІЖКУ” розповіла про історію створення YouTube-шоу та що відбувається у ліжку за кадром.

У Швеції можна побачити, що люди роблять у своєму ліжку 

Коли я навчалась у Швеції, то побачила, що шведи дуже просто ставляться до своєї приватності. У квартирах немає фіранок чи штор, з вулиці можна побачити, як люди розмовляють, їдять чи сплять у себе вдома. Як мені пояснювали шведи, ця відкритість пов’язана з відчуттям довіри у суспільстві. І мені було дуже комфортно так жити: я мешкала якраз на першому поверсі у гуртожитку. Часто друзі віталися зі мною з вулиці чи стукали у вікно вночі, коли я вирішила залишитися у ліжку, замість того щоб піти на вечірку. І у цьому ж шведському ліжку виникла ідея формату “У ліжку”.

Комунікації — це моє життя 

У Швеції я навчалася за програмою зі стратегічних комунікацій. Моя мета була — отримати європейський досвід, розширити світобачення і повернутися додому розвивати свою країну. Саме у Швеції у мене дуже загострилося відчуття національної ідентичності. Я відчувала свою місію як амбасадоркт України, що я маю розповідати про Україну і закохувати в неї. Водночас я була під враженням від Швеції і хотіла розповідати українцям про неї. Тому я влаштовувала різноманітні заходи, записувала відео про Швецію та робила  інтерв’ю онлайн про Україну. І я зрештою отримала титул неформального амбасадора від Міністерства закордонних справ Швеції — нагороду Global Swede — за сприяння покращення відносин між Швецією та Україною.

Мені дуже подобалася така моя комунікаційна роль. Загалом комунікації — це моє життя. Вони наповнюють мене, і я наповнюю людей за допомогою них. Це такий обмін. І цей обмін найкраще відчувається у форматі інтерв’ю, насамперед через живе інтерв’ю, а не по відеозв’язку. Тому я думала, як я буду продовжувати записувати інтерв’ю вживу, коли повернуся в Україну. 

Українці відкриті до нового чи «глибоко одружений чоловік»

Мені не хотілося брати інтерв’ю, як усі — на кріслах десь у студії. Так виникла ідея робити це, лежачи у ліжку. У ліжку людина відчуває себе більш розслабленою. У ліжку легше встановити контакт. У ліжку можна більше відкритися. Так я міркувала про цей формат. Але я хвилювалася, як це сприймуть в Україні. Все ж таки ми більш консервативне суспільство, ніж у Швеції. Та мене приємно вразили українці: ми відкриті до нового, і мені здається, що для нас це буде вкрай важливо у післявоєнний час, коли в Україні будуть відбуватися великі трансформації. 

Хоча, звичайно, не всі ті, кого я запрошувала на інтерв’ю, та не всі глядачі готові до такої відкритості. Одна досить відома людина сказала «я глибоко одружений чоловік», хоча я, чесно кажучи, не сподівалася на таку відповідь. 

Ми всі прокинулися у ліжку 24 лютого 

Я закладала сенс у ліжко як місце, де ми втратили спокій і де ми можемо його віднайти, хоча б на деякий час. У ліжку нас застала війна, і продовжують заставати обстріли. Тому «У ЛІЖКУ» ми говоримо про те, що не дає нам спати спокійно. Це питання як війни і розвитку країни, так і чогось більш особистого. 

Мені здається, розмова виходить дуже справжньою, бо гості розслабляються і почуваються як вдома, бо вони і є вдома — у мене вдома, у моєму ліжку. Так, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич ледь не заснув, бо це уже був пізній вечір після напруженого робочого дня у Києві. А Олексій Арестович просив поспати, але я не дозволила, бо наше завдання насамперед заряджати глядачів.

Що відбувається за кадром 

Інколи я зраджую своєму ліжку. Наприклад, я була у ліжку героя шоу Артура Мхітаряна, відомого девелопера. І мені посипалися запитання, чи були у нас сексуальні стосунки.

Я розумію, що формат «у ліжку» викликає у людей асоціації із сексом. І краще б ми не могли спати через секс, а не через обстріли. Тому я вирішила, що сексу «У ЛІЖКУ» бути. Це допомагає трохи відволіктися від війни, як пояснив мій гість доктор Комаровський. Тому питання сексу також можемо інколи обговорювати з гостями. Зрештою, ми усі дорослі люди і розуміємо, чим ми займаємося «У ЛІЖКУ». Хоча це все залежить від гостя. Напевно, колись я напишу мемуари про те, що відбувається за кадром.