Marie Claire присвятив обкладинку кожній жінці, яка постраждала від насильницької діяльності окупантів

Вже третій місяць поспіль в Україні йде війна, яку розв’язала російська федерація. Вже третій місяць поспіль українці живуть у постійних тривогах та жаху від дійств, які чинять рашисти на території окупованих українських міст. Травневу діджитал-обкладинку Marie Claire ми вирішили присвятити кожній жінці, яка постраждала від насильницької діяльності окупантів.

Сестри. Зараз кожна українка – сестра одна одній. Зараз важлива будь-яка підтримка аби пережити все, що робиться навколо нас. Зґвалтування — ганебна зброя російськихокупантів. Цинічність та ницість російських солдат не знає меж.

Редакція Marie Claire поспілкувалася з авторитетними жінками з різних сфер діяльності та дізналася, чому російські окупанти використовують згвалтування як знаряддя зброї та метод ведення війни, як жінці, що постраждала від насилля у воєнний час жити з цим та якою має бути перша медична та психологічна допомога після сексуального насилля в українських реаліях.

Людмила Денісова, Уповноважена Верховної Ради

«Зґвалтування – це масова зброя російських солдат. Зі слів постраждалих сексуальні насильства вчиняють молоді російські військові – 20-25 років. Ми отримали вже понад 32 тисячі дзвінків. Тобто в середньому в день до нас звертається близько 600 громадян. Зазвичай вони потерпають через синдром того, хто вижив. Багато хто відчуває дискомфорт, неспокій та навіть зневагу до себе за те, що не зміг завадити насиллю, уберегти від ґвалтівника дитину», – говорить уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова. 

Наталія Пашко, психотерапевтка, фахівчиння по роботі з випадками насильства та надання допомоги постраждалим

У журналі для дівчат та жінок, які пережили секуальне насилля зі сторони окупантів психотерапевтка, фахівчиння по роботі з випадками насильства та надання допомоги постраждалим Наталія Пашко дала практичні поради, як справитись з синдромом вцілілого та продовжувати жити з тим, що з ними трапилось.

«Зґвалтування під час військових дій відбувається без вибірковості, адже страждають всі: жінки, чоловіки, діти, люди похилого віку. У солдата-ґвалтівника «вмикається» реактивність, бажання приниження і відчуття власної безкарності. Важливо розуміти, що в цей момент необхідно думати про збереження власного життя та здоров’я», – каже  Наталя.

А два лікаря акушера-гінеколога Наталія Лелюх та Світлана Лежненко розповіли яку першу медичну допомогу можна собі надати після згвалтування та поговорили про аборти та їх вплив на жіноче здоров’я в подальшому.

Більш детально читайте в новому матеріалі травневого випуску Marie Claire.

Теги: