Марш українських матерів: 500 жінок виклали братську могилу з дитячих ляльок у Будашешті

04.04.2022

У Будапешті напередодні парламентських виборів відбувся Марш Матерів – мирна хода жінок України, які вимушено тимчасово переїхали разом із дітьми в Угорщину в надії на безпеку. 

500 українських та угорських матерів пройшлись центральними вулицями міста тримаючи на руках ляльок у скривавлених простирадлах, що символізують сотні дитячих смертей від рук російських військових. Наприкінці ходи учасницями була створена інсталяція у вигляді братської дитячої могили з ляльок, м’яких іграшок, квітів та лампадок.

Мета ходи – привернути увагу угорців до жахливих дитячих трагедій в Україні, спричинених російською агресією, розповісти про страждання та смерті українських дітей та військові злочини Росії.

«Незважаючи на дуже складну політичну ситуацію в Угорщині, хочу нагадати, що політики і їхні пріоритети не пов’язані із людяністю і вони завжди роблять те, що вигідніше. У всіх країнах,  каже ідейний організатор Маршів Матерів по всьому світу Даша Малахова. – Багато країн підтримує Україну. Керівництво Угорщини відверто підтримує давнього та вигідного друга-маньяка, але… Угорські люди та країна багато допомагають українцям. Тут живуть люди з великими серцями, мої діти говорять угорською і мені не байдуже, що відбувається в цій країні!»

Марші Матерів проходять по всьому світу вже третій тиждень поспіль. Мирні акції зібрали тисячі жінок у великих містах Америки та Європи. Про страждання та смерті українських дітей учасниці маршу розповіли на площах та вулицях Нью-Йорку, Атланті, Берліні, Мюнхені, Празі, Відні, Будапешті, Варшаві, Брюсселі, Мілані, Парижі, Соултцматі, Ларнаці, Пафосі та Нікосії. В деяких містах акції пройшли вже по 2-3 рази. Марші Матерів привернули увагу багатьох провідних світових ЗМІ, свої історії про страждання українських дітей та військові злочини Росії українські жінки донесли мільйонам людей з усього світу.

Акції проводитимуться й надалі, їх географія розширюється щонеділі. Наразі Марші Матерів плануються у Братиславі, Бухаресті, Кракові Стамбулі та інших містах по всьому світу.