Маскувальні сітки від британського нейрохірурга. Відомий лікар і науковець Генрі Марш знову відвідав Київ і Львів

11.04.2024

Днями провідний британський нейрохірург Генрі Марш приїхав до Львова, де долучився до плетіння маскувальних сіток для українських військових. Про це він повідомив у мережі Х.

«Ось я на Festrepublic у Львові, допомагаю робити маскувальну сітку — мій маленький внесок у військові зусилля. Слава Україні!» — написав Марш.

Раніше британський лікар перебував у Києві, де зустрічався із студентами-медиками і прочитав декілька лекцій:

«Що ж, я повернувся в Київ і сьогодні читав лекції 600+ дуже вражаючим студентам-медикам. У Києві зараз тихо, але вночі трохи важко не прислухатися до сирен повітряної тривоги та вибухів, намагаючись заснути».

Генрі Марш

Фото: twitter.com/DrHenryMarsh

Генрі Марш давно відомий співпрацею з Україною та активною допомогою у галузі медицини. Це він підкреслив навіть у власному профілі соцмережі Х:

«Нейрохірург. Працюю в Україні 30 років. Три бестселера — «Не нашкодь», «Прийняття» та, нарешті, про життя нейрохірурга, а потім онкохворого». 

Науковець почав приїздити в Україну на початку 90-х. Тоді він побачив у країні потенціал і почав навчати українських медиків і оперувати пацієнтів. Проте ці візіти не перервалися з початком повномасштабного вторгнення, не дивлячись на те, що лікарю вже виповнілося 74 роки, і він давно відійшов від нейрохірургії.

Восени минулого року він презентував у Львові власну книгу «І наостанок», а також проводив численні зустрічі стосовно нового благодійного проєкту “Хоспіс Україна”. В інтерв’ю для BBC Україна він сказав:

“Я приїжджаю, щоб побачити своїх друзів і висловити солідарність з ними та з Україною. Я також читаю кілька медичних лекцій, але це другорядне. Я хочу, щоб мої друзі та колеги тут відчували, що вони все ще пов’язані із Заходом, і маю враження, що їм це подобається”.

Читайте також: Барбра Стрейзанд пожертвувала Україні велику суму грошей: деталі

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram