69,3% українських студентів із найпопулярніших вишів — КНУ ім. Тараса Шевченка, КПІ ім. Ігоря Сікорського, НаУКМА, КНЕУ ім. Вадима Гетьмана — хочуть працювати в ІТ-секторі. Понад половина опитаних радше обрала б роботу в продуктовій компанії, а ще 15% — хочуть запустити власний стартап. Сучасній молоді недостатньо знань, отриманих у ЗВО, тому студенти займаються самоосвітою та починають працювати ще з перших курсів. Про це йдеться в дослідженні ІТ-компанії Genesis, проведеному серед українських студентів і випускників.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.ua
Кожен третій опитаний зазначив, що навчальна програма у ЗВО недостатньо ефективна для старту кар’єри за спеціальністю. Саме тому 97% студентів займаються самоосвітою. Найчастіше вони шукають додаткову інформацію в інтернеті, відвідують безкоштовні курси та слідкують за профільними телеграм-каналами.
Щоб отримати практичні навички та розвинути важливі для роботодавців софт-скіли, понад 70% респондентів шукають роботу вже з першого або другого курсу. При цьому виші підтримують студентів у прагненні до практичних знань — 71% респондентів зазначили, що університет лояльно сприймає те, що вони працюють.

Зі свого боку, ЗВО активно впроваджують зміни в освітні програми та співпрацюють з ІТ-компаніями, щоб давати студентам більш актуальні знання. Наприклад, влітку 2021 року Genesis спільно з Києво-Могилянською академією організували Software Engineering School. Ще низку практичних курсів спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Національним університетом «Києво-Могилянська академія» компанія запустить уже 2021-2022 навчальному році.
Останні новини
- Рада схвалила реформу дошкільної освіти: що зміниться
- «Землячки» запустили флешмоб проти участі російських спортсменів в Олімпіаді-2024
- В Україні французька кінокомпанія зніматиме серіал «Перевізниця» про перші тижні російської агресії
- Ракетний удар по Запоріжжю: одна з ракет застрягла на даху багатоповерхівки
- Трагедія у Вишневому: мати викинула немовля з 5-го поверху Новости на главной
Ми в Genesis упевнені, що співпраця ІТ-компаній із університетами — це запорука розвитку ринку продуктового ІТ в Україні. Genesis створює спільні проєкти із ЗВО, щоб об’єднати фундаментальні університетські знання з практичним досвідом компанії. Саме завдяки таким освітнім ініціативам ми плануємо робити якісний внесок у підготовку майбутніх спеціалістів, — коментує Олексій Ніщик, Head of Education в Genesis.
Майже половина студентів знає про такі ініціативи — понад 40% респондентів вказали, що їхній університет активно співпрацює з бізнесом. За результатами опитування, найдіяльнішими виявились КНУ ім. Тараса Шевченка, КПІ ім. Ігоря Сікорського, НаУКМА, КНЕУ ім. Вадима Гетьмана.