Медичний канабіс в Україні призначатимуть для лікування певних хвороб. Йдеться про випадки, коли очікуваного терапевтичного ефекту неможливо досягти використанням інших препаратів. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Ліки на основі медичного канабісу можна буде отримати виключно за електронним рецептом. Його має виписати лікар «первинки» або лікар, який надає спеціалізовану медичну допомогу. Дозування та режим прийому лікарського засобу на основі канабісу визначають медичні фахівці. При цьому вони індивідуально враховують вік, вагу, стан здоров’я, супутні захворювання пацієнта та інші фактори.
Дітям також можна призначати такі ліки. Проте виключно за умови, що співвідношення канабідіолу до тетрагідроканабінолу у них становить більше 20:1, а максимальна добова доза не перевищує 25 мг/кг ваги тіла.
У той же час ліки на основі медичного канабісу не призначають вагітним і жінкам, що годують грудьми. Як і пацієнтам з відомою або підозрюваною особистою або сімейною історією шизофренії чи іншого психотичного розладу. Також препарати не можна призначати у разі, якщо пацієнт має тяжкі розлади особистості. Виняток – депресія, пов’язана з основним захворюванням.
Серед протипоказань – підвищена чутливість до канабіноїдів або будь-якої іншої допоміжної речовини. Пацієнтам з помірними або тяжкими порушеннями функціями печінки призначати лікарські засоби канабісу не рекомендується.
Приймання лікарського засобу на основі канабісу необхідно припинити, якщо протягом 4-12 тижнів не буде отримано бажаного терапевтичного ефекту. Аналогічно – у разі серйозних побічних реакцій (зокрема пов’язаних із психічним станом).
Перелік хвороб:
- злоякісні новоутворення;
- діабетична нейропатія;
- розсіяний склероз;
- ураження трійчастого та лицевого нерва;
- невралгії внаслідок оперізувального лишаю;
- ураження нервових корінців та сплетень;
- компресія нервових корінців та сплетень при хворобах;
- мононевропатія кінцівок,
- поліневропатія та інші ураження периферичної нервової системи;
- церебральний параліч та інші паралітичні синдроми;
- травми спинного мозку;
- внутрішньочерепні травми;
- нудота та блювання внаслідок хіміотерапії при лікуванні новоутворень;
- хвороба Паркінсона, синдром де ля Туретта;
- рефрактерна (фармрезистентна) епілепсія;
Також при захворюваннях, що призводять до судомних нападів у дитячому віці: синдром Леннокса-Гасто, синдром Драве, туберозний склероз. Окрім того, якщо виявлена втрата ваги, пов’язана з анорексією у пацієнтів із хворобами, спричиненими вірусом імунодефіциту людини.
Читайте також: У Верховній Раді легалізували медичний канабіс
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram