Меріл Стріп з трибуни Генеральної асамблеї ООН звернулася до міжнародної спільноти. Американська акторка й продюсерка закликає втрутитися в ситуацію з безправністю жінок в Афганістані. Про це повідомляє Independent.
23 вересня, під час виступу акторка наголосила, що обмеживши права жінок таліби фактично «ув’язнили половину свого населення”. Вона назвала ситуацію в країні «застережливою» для решти світу.
«Сьогодні в Кабулі кішка має більше свободи, ніж жінка. Кішка може піти посидіти на ґанку й відчути сонце на своїй мордочці, вона може погнатися за білкою в парк. Білка сьогодні в Афганістані має більше прав, ніж дівчина, тому що громадські парки закриті для жінок і дівчат талібами», – сказала Стріп.
Акторка нагадала, що в минулому афганські жінки мали безліч прав. Прчому деякі з них вони отримали значно раніше, ніж західні жінки.
«У 1971 році я закінчила коледж тут, у Нью-Йорку, і того ж року жінки у Швейцарії отримали право голосувати. Жінки в Афганістані користувалися цим правом уже півстоліття. Жінки в Афганістані отримали право голосу 1919 року», – сказала вона.
Меріл Стріп підкреслила, що в 1970-і роки більшість державних службовців і більше половини лікарів та вчителів були жінками. До того ж жінки були представлені практично в кожній професії.
«Те, як у цій культурі, у цьому суспільстві все докорінно змінилося, є застережливою історією для решти світу», – заявила вона.
Стріп вважає, що міжнародне співтовариство загалом може вплинути на ситуацію в Афганістані та зупинити «задушення» половини населення країни.
В Афганістані набув чинності «Закон про чесноту», підготовлений владою Талібану для суворішого дотримання норм шаріату. Згідно з його вимогами, афганські жінки більше не можуть виходити з відкритим обличчям. Також їм забороняється читати вголос або співати, оскільки жіночий голос вважається інтимним. Афганські правозахисники заявили, що нові закони суперечать внутрішньому й міжнародному праву. Вони також порушують основні принципи ісламу. Однак Талібан відкинув занепокоєння й критику, висловлені в ООН.
Читайте також: Афганські жінки співають на знак протесту проти нового закону Талібану
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram