Мікеланджело Буонарроті: знакові роботи майстра Відродження

До 549 річниці з дня народження відомого італійського митця Мікеланджело Буонарроті, який став символом художнього генія. Його найбільшою спадщиною є ті роботи, що збереглися, які ми можемо побачити сьогодні – Сікстинська капела, Статуя Давида, П'єта.

06.03.2024

Мікеланджело Буонарроті залишив після себе мистецькі чудеса, серед яких статуя Давида та величні фрески, що прикрашають стелю Сикстинської капели. 

Мікеланджело ді Франческо ді Нері ді Мініато дель Сера і Лодовіко ді Леонардо ді Буонарроті Сімоні народився 6 березня 1475 року в італійському містечку Капрезе (провінція Ареццо).

Мікеланджело Буонарроті був художником епохи Відродження, знаний своїми культовими роботами, як-от стеля Сикстинської капели та статуя Давида. Він також мав колекцію ескізів вугіллям і крейдою, які зберігалися у підвалі під базилікою Сан-Лоренцо у Флоренції, яка є важливим місцем поклоніння, пов’язаного з могутньою родиною Медічі.

Читайте також: У Смілі 5-річний хлопчик продає свої картини заради допомоги ЗСУ: фото та відео

Малюнки залишалися таємницею протягом століть, поки їх не виявив у 1975 році директор музею під час реконструкції. Режисер знайшов люк, що веде до камери, де зберігалися ескізи. Після такої тривалої темряви кімната нарешті була відкрита для публіки 15 листопада, що дозволило ентузіастам мистецтва вперше побачити ці цінні ескізи.

З нагоди дня народження Мікеланджело Буонарроті ми підготували добірку його найкращих робіт.

Найкращі роботи Мікеланджело Буонарроті

 

Скульптура «Давид»

Мармурова статуя роботи італійського скульптора і художника Мікеланджело Буонарроті вперше представлена ​​флорентійській публіці на площі Синьйорії 8 вересня 1504 року. Відтоді п’ятиметрова статуя стала сприйматися як символ Флорентійської республіки й однією з вершин не тільки мистецтва Відродження, а й людського генія загалом. Оригінал статуї зберігається в Академії витончених мистецтв у Флоренції.

Стеля Сикстинської капели

Цей цикл фресок вважається своєрідним компендіумом мистецтва Мікеланджело, епохи Відродження та християнської теології, найяскравішим прикладом антропоцентризму Ренесансу.

Фреска «Створення Адама»

Фреска Мікеланджело Буонарроті на стелі Сикстинської капели, створена ним у 1511-1512 роках. Це одна із центральних композицій, яка ілюструє створення людини Богом. Ця робота є одним із найвідоміших творів мистецтва, на її сюжет часто посилаються та пародіюють.

Базиліка Святого Петра

Собор Святого Петра — католицький собор, найбільша споруда Ватикану та найбільша християнська церква у світі. Архітекторами храму були такі італійські митці як Донато Браманте, Рафаель Санті, Бальдазаре Перуцці, Антоніо да Сангалло, Мікеланджело Буонарроті, Джакомо да Віньола, Джакомо делла Порта, Карло Мадерно, Лоренцо Берніні та інші.

Скульптура «П’єта»

«П’єта», або «Оплакування Христа», — мармурова скульптура, що зображає Богоматір, яка тримає тіло свого сина-Бога, створена протягом 1498-1499 років на замовлення французького кардинала Жана де Білера.

Читайте також: «Спогади про майбутнє, якого вже немає»: українська майстриня робить вишивку на фотографіях

Фреска «Страшний суд»

Фреска італійського скульптора і художника Мікеланджело Буонарроті на вівтарній стіні Сікстинської капели (Ватикан), створена ним у 1537-1541 роках. Традиційно композиція Страшного суду складалася із декількох окремих частин, тоді як у Мікеланджело вона постає овальною водовертю голих м’язистих тіл.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram